موج
کدخبر : ۳۲۱۵۹۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-321598

جانشین فرمانده لشکر عملیاتی ۱۷ امام علی ابن ابیطالب (ع):

جانشین فرمانده لشکر عملیاتی ۱۷ امام علی ابن ابیطالب (ع) گفت: نیروی زمینی سپاه پاسداران با همکاری ارتش و ناجا عملیات ضدعفونی محیط‌های شهری قم را از ۸ روز پیش آغاز کرده و همچنان در مسیر مقابله با کرونا است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، امیرحسین موحد گفت: به منظور پیشگیری از گسترش ویروس کرونا ، نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کنار ارتش، ناجا و شهرداری عملیات ضدعفونی محیط‌های شهری قم را با توافق مرکز بهداشت از ۸ روز پیش آغاز کرده و این طرح همچنان ادامه دارد.

وی افزود: عملیات پاکسازی بیمارستان ها، ایستگاه راه آهن، ترمینال مسافربری، حرم مطهر حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران هر ۴۸ ساعت یکبار اجرا می‌شود و در بقیه مراکز جمعیتی و مناطق پر تردد از جمله بازار، میدان میوه و تره بار، برخی از خیابان‌ها که از لحاظ بهداشتی نیاز بیشتری دارند و همچنین در مکان‌هایی که آمار مبتلایان بالاتر است، هر سه روز یکبار ضد عفونی صورت می‌گیرد.

موحد عنوان کرد: این عملیات پس از ابلاغ فرمانده کل سپاه بر اساس توافق وزارت بهداشت از پنجشنبه ۸ اسفند ماه آغاز شد و با همکاری نیرو‌های جنگ نوین لشکر ۱۷ قم، نیرو‌های جنگ نوین گروه ۲۴ بعثت از بروجرد، گردان جنگ نوین ارتش، شهرداری، یگان ویژه ناجا و عده‌ای از مردم که بصورت خودجوش با تراکتور آمده اند صورت گرفت و تا هر زمان که مسئولان استان تشخیص دهند ادامه خواهد یافت.

وی با اشاره به تعداد دستگاه‌های فعال در این عملیات افزود: پاک سازی مناطق نامبرده به وسیله ۴ خودروی سنگین ارتش، ۵ دستگاه خودرو و یک تانکر آب از سپاه، ۶ دستگاه خودروی سنگین از نیرو‌های گردان بعثت از بروجرد، ۲ دستگاه از ناجا و با ۱۵ دستگاه خودروی سبک از شهرداری (ویژه بوستان ها، محل بازی کودکان و عابربانک ها) اجرا می‌شود.

جانشین لشگر ۱۷ امام علی ابن ابیطالب (ع) در پایان گفت: روزانه ۲۱۰ هزار لیتر محلول ضدعفونی در این عملیات استفاده می شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها