موج
کدخبر : ۳۲۱۵۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-321537

رییس پلیس فتا استان البرز ؛

رییس پلیس فتا استان البرز گفت: والدین باید نسبت به آموزش دادن به فرزندان خود هوشیار بوده و از بروز حوادث ناگوار در چهارشنبه آخر سال پیشگیری کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز ، سرهنگ محمد اقبالی روز شنبه  اظهار داشت: با توجه به روزهای پایانی سال برخی افراد سودجو در فضای مجازی اقدام به تبلیغ، خرید و فروش مواد محترقه و منفجره کرده که با آنان برخورد قانونی می شود.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد وب برای خرید وفروش انواع مواد محترقه و منفجره جرم تلقی می شود که کارشناسان پلیس فتا ضمن رصد شبانه روزی درصورت مشاهده تخلف بدون اغماض برخورد خواهند کرد.

اقبالی افزود: برخی از این افراد در فضای مجازی اقدام به آموزش ساخت مواد محترقه می کنند که نوجوانان و جوانان باید نسبت به خطر آن آگاه بوده و عواقب جبران ناپذیری به دنبال دارد.

خانواده ها نقش بسیار مهمی در پیشگیری و کنترل فرزندان خود در فضای مجازی هستند تا گرفتاراین افراد نشوند.

وی تاکید کرد که با کنترل، آگاهی بخشی و نظارت خانواده ها می توان آسیب های شب چهارشنبه آخرسال را کاهش داد، هرچند در سال های گذشته بی توجهی به این مهم از سوی خانواده ها موجب شده که تعدادی از نوجوانان به دلیل عدم آگاهی دچار صدمات شده اند.

رییس پلیس فتا البرز افزود: هوشیاری والدین و آموزش دادن به فرزندان خود عامل مهم در پیشگیری از هر گونه آسیب دیدگی در چهارشنبه آخر سال است، چرا که پیشگیری مقدم بر درمان است.

وی بیان داشت : طبق تجربه های سال های گذشته افراد زیادی دچار سوختگی شده اند و در برخی موارد جان خود را در اثر ساخت و استفاده از مواد محترقه خطرناک از دست داده اند، که کاربران فضای مجازی می توانند در صورت مشاهده سایت های فعال در زمینه آموزش ساخت یا خرید فروش مواد محترقه را به واحد مشاوره پلیس فتا این استان با شماره تماس ۰۲۶۲۱۸۲۷۱۲۵ گزارش کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها