موج
کدخبر : ۳۲۱۱۹۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-321195

استاندار البرز:

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: با پای کار آمدن واحدهای تولیدی و تعهد وزارت صنعت، معدن و تجارت جهت تامین الکل ؛ برای تولید مواد ضد عفونی کننده مشکلی نخواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، شهبازی در کمیته استانی مبارزه با کرونا ویروس با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی استان مامور به نظارت توزیع مواد ضدعفونی کننده و دارو به داروخانه ها است، گفت: این موضوع به اندازه ای مهم است که شخصا به پیگیری امور از طریق خودروهای توزیع پرداخته ام و به صورت میدانی در مراکز درمانی حاضر می شوم.

وی با بیان اینکه در این شرایط خاص، گاهی بین دستگاه ها ناهماهنگی وجود دارد، افزود: پس از گذر از این برهه به طور قطع با کسانی که کوتاهی کرده اند، برخورد خواهد شد.

 وی با اشاره به اینکه اکنون ۴۳ واحد تولیدی در البرز به تولید مواد ضدعفونی کننده می پردازند، ادامه داد: براین اساس با توجه به استقرار واحدهای بزرگ کشور در البرز، ما علاوه بر تامین نیاز استان باید به فکر سایر استان ها نیز باشیم، بنابراین هر گونه ناهماهنگی به این چرخه آسیب وارد می کند.

استاندار البرز اضافه کرد: وزارت صمت مکلف به تامین الکل مورد نیاز واحدها است و در این خصوص مانعی وجود نخواهد داشت.

 وی گفت: تامین مواد اولیه و نظارت بر توزیع آن در واحدهای تولید مواد ضدعفونی کننده به عهده سازمان صمت است و باید با جدیت این روند انجام شود

شهبازی خاطرنشان کرد: اکنون واحدهای تولیدی پای کار آمده اند و با توجه به تعهد وزارت صمت جهت تامین الکل، مشکلی از بابت تولید مواد ضدعفونی کننده، نخواهیم داشت.

استاندار البرز افزود: در این شرایط خاص باید با سرعت بیشتری نیازهای واحد های تولیدی از جمله سرمایه در گردش و تامین مواد اولیه صورت گیرد تا لطمه ای به سلامت مردم وارد نشود.

وی افزود: باید میران نیاز مواد ضدعفونی کننده و... برای بیمارستان ها اعلام شود تا مازاد آن در بازار توزیع شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها