موج
کدخبر : ۳۲۰۸۵۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-320856

عبدالله احمدی کمرپشتی:

مدیر منطقه هرمزگان از انجام فرآیند سوختگیری و پرداخت هزینه سوخت توسط اپراتورهای جایگاه ها خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، در پی صدور دستورالعمل بهداشتی به جایگاه های سوخت سراسر کشور مبنی بر انجام فرآیند سوختگیری و پرداخت  هزینه سوخت توسط اپراتورهای جایگاه ها این اقدام بسرعت در هرمزگان اجرایی شد.

عبدالله احمدی کمرپشتی مدیر منطقه هرمزگان در این باره گفت: با توجه به ضرورت رعایت نکات بهداشتی در تمامی محل های عمومی مانند جایگاه‌ های عرضه سوخت که یکی از پر رفت و آمدترین مکان های عمومی بشمار می رود، دستورالعملی از سوی ستاد تهران برای سراسر کشور تدوین و اجرایی شده است که بر اساس آن کارکنان جایگاه های عرضه سوخت موظف به سوختگیری خودرو ها خواهند بود و به این ترتیب  تماس مشتریان با نازل ها و دستگاه های پرداخت بانکی از بین می رود.

وی افزود: این شیوه نامه با فوریت به تمامی مجاری عرضه استان ابلاغ و کلیه شرکت های صاحب برند در این زمینه توجیه شدند.

مدیر منطقه هرمزگان افزود: این اقدامات اکنون در تمام پمپ بنزین های استان درحال اجراست و علاوه بر این در تمام جایگاه ها برای استفاده شهروندان دستکش های یکبار مصرف‌ در دسترس قرار گرفته‌ و تاکید می شود فرآیند سوختگیری و پرداخت هزینه بدون دستکش یکبار مصرف انجام نشود. شرکت های صاحب نشان ( برند) موظف شده به کارکنان خود در تمامی پمپ بنزین ها ابلاغ کنند علاوه بر رعایت اصول بهداشت فردی همچنین نازل ها، صفحه کلید دیسپنسرها، بر روی سکوهای سوختگیری و  در محوطه سرویس بهداشتی و نقاط تردد و... را به طور مستمر با مواد ضدعفونی کننده مناسب گند زدایی کنند.

احمدی کمرپشتی ادامه داد: در فرآیند پرداخت بهای سوخت هم از شهروندان عزیز می خواهیم تا حد ممکن از پول نقد استفاده نکنند و کارت بانکی خود را به متصدیان جایگاه ها بدهند تا لمس دکمه های دستگاه های بانکی که عامل اصلی انتقال ویروس هست نیز به حداقل برسد.

مدیر منطقه هرمزگان در پایان افزود : ناظران شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه هرمزگان بر رعایت این دستورالعمل های بهداشتی به صورت مستمر نظارت دارند و درصورت عدم رعایت آن به شرکت های خصوصی متولی آنان اخطارهای لازم را خواهند داد و با قاطعیت قانون را اعمال می کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها