موج
کدخبر : ۳۲۰۸۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-320825

پیست بین المللی دیزین استان البرز به دلیل پیشگیری از شیوع کرونا ویروس تعطیل شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، صادق کلهر رییس کمیته آلپاین هیات اسکی البرز گفت: این پیست تا اطلاع بعدی با هدف سم زدایی و گندزدایی از محیط تعطیل است.

همچنین با هدف پیشگیری از ویروس کرونا، تمامی رقابت های قهرمانی کشور و آسیایی که قرار بود در اسفندماه به میزبانی پیست بین المللی دیزین برگزار شود، لغو شده است.

پیست بین المللی دیزین در۷۰ کیلومتری شمال شرقی کرج دارای سه تله کابین، ۲ تله سیژ، هفت تله اسکی بشقابی و یک تله اسکی چکشی است که مجهزترین پیست ایران به شمار می رود.

ارتفاع این پیست بین ۲ هزار و ۶۵۰ تا سه هزار و ۶۰۰ متر از سطح دریا بوده و بهترین زمان اسکی روی برف در آن اوایل آذر تا اواخر اردیبهشت ماه است، در پیست بین المللی دیزین ۲ هتل، ۱۹ کلبه و پنج رستوران وجود دارد.

ویروس کرونا که رسما کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به بیش از ۵۰ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

 آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در ایران تا ظهر دیروز یکشنبه ( یازدهم اسفند) به ۹۸۷ نفر و فوت ناشی از آن در مجموع به ۵۴ نفر رسیده است همچنین۱۷۵ نفر از مبتلایان بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها