موج
کدخبر : ۳۲۰۶۶۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-320661

فرمانده انتظامی البرز از متلاشی شدن 2 باند بزرگ زمین خواری و دستگیری اعضای آن در استان البرز خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، سردار عباسعلی محمدیان گفت : با توجه به تحقیقات صورت گرفته، تعدادی اراضی بلاصاحب یا صاحب متواری در حوزه استان البرز و استان های همجوار که مورد سوء استفاده افراد زمین خوار و جاعل قرار گرفته بودند، شناسایی شد.

وی اضافه کرد: با توجه به اهمیت موضوع، رسیدگی به آن در دستور کار اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی این استان قرار گرفت و اقدامات گسترده ای برای شناسایی و دستگیری زمین خواران آغاز شد.

 پیگیری های کارآگاهان حاکی از آن بود که تعدادی زمین خوار و جاعل حرفه ای با تشکیل ۲ باند، در سطح استان های البرز، تهران و برخی از استان های شمالی و مرکزی کشور، در امر تصرف و تملک زمین های بلاصاحب، فعالیت دارند که بلافاصله اقدامات پلیسی انجام و محرز شد اعضای این باند پس از تصرف املاک بدون صاحب و دریافت مشخصات مالک و ملک، با تهیه مدارک جعلی، مبایعه نامه ای را به اسم یکی از اعضای باند تنظیم و اقدام به طرح دعوی علیه مالک اصلی در دادسراهای حقوقی سطح استان البرز و تهران و متعاقب آن دریافت سند می کردند.

اعضای این باند با تطمیع افرادی که دارای آدرس سکونت مشخصی نبودند و انتقال سند به نام این افراد، املاک را در بنگاه های معاملات ملکی معامله کرده و به منظور کتمان عمل خود، پول حاصل از فروش املاک را صرف خرید ملک، خودروهای گران قیمت و ارز می کردند. طی استعلام های صورت گرفته از بانک های اطلاعاتی مسکن، محرز شد در ماه های اخیر، چند فقره ملک با ارزش میلیاردی به نام چند نفر از اعضای باند در استان های البرز و تهران معامله شده است.

فرمانده انتظامی استان البرز خاطرنشان کرد: با انجام تحقیقات گسترده، ۱۰ نفر در قالب اعضای ۲ باند زمین خواری در چند عملیات غافلگیرانه دستگیر و در بازرسی از دفاتر کار آن ها، اسناد و مدارک جعلی و مدارک مربوط به املاک مورد نظر، که حاکی از فعالیت اعضای این باندها در زمینه زمین خواری بود، کشف شد.

سردار محمدیان در خصوص شیوه و شگرد متهمان، گفت: نامبردگان پس از شناسایی زمین های بلاصاحب و یا صاحب متواری و دریافت استعلام های ثبتی و هویتی، مبایعه نامه ها را تهیه و به جای فروشنده، خریدار و شاهد در قراردادها، خود اعضا، اقدام به امضا می کردند و پس از طی مراحل تشریفاتی، سند تنظیم و سند مالکیت دریافت می شد.

وی افزود:  ۱۲۴ سند و پلاک ثبتی در مناطق با ارزش استان های البرز، تهران، مازندران و اصفهان به متراژ تقریبی ۸۰۰ هزار متر مربع با ارزش تقریبی ۱۰ هزار میلیارد ریال کشف و ضمن صدور قرار بازداشت موقت برای متهمان پرونده، تحقیقات همچنان برای دستگیری سایر افراد مرتبط با آن ها و هم چنین بازداشت پلاک های شناسایی شده ادامه دارد.

فرمانده انتظامی استان البرز  گفت: از اموال حاصل از این معاملات نامشروع و غیر قانونی ۸ دستگاه خودرو خارجی به ارزش تقریبی ۳۰ میلیارد ریال و ۲ قطعه باغ ویلا به ارزش تقریبی ۷۰ میلیارد ریال خریداری شده که این خودروها و املاک پس از شناسایی، توقیف شدند

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها