موج
کدخبر : ۳۲۰۵۳۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-320535

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: اقدامات مقابله ای با ویروس کرونا جدی تر و گسترده تر خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، کمال حیدری در نشست هماهنگی مقابله با شیوع کرونا بین شهرداری و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به اینکه بهتر است امسال از ظرفیت ستاد سفرهای نوروزی شهر اصفهان، برای اطلاع رسانی و انجام اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با کرونا در این شهر استفاده کنیم، گفت: توصیه مهم ما به مردم همچنان پرهیز از ترددهای غیرضروری در شهر است. 

وی با بیان اینکه ماموران بهداشت محیط اصفهان قرار است به مساجد رفته و آموزش های لازم را به مردم ارائه کنند، گفت: در این شرایط مواد ضدعفونی کننده را با یک سوم قیمت در اختیار سازمان ها و ادارات قرار می دهیم. 

حیدری با بیان اینکه توزیع پک های بهداشتی در منزل جانبازان، سرای سالمندان و کودکان کار که همه اینها سرمایه اجتماعی ما به شمار می روند انجام می شود، افزود: خوشبختانه شهرداری اصفهان از همان روزهای نخست شیوع ویروس و از زمان اعلام هشدارها برای اجرای اقدامات مقابله ای ورود پیدا کرد.   

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بیان کرد: مجموعه خدمات شهری شهرداری، مترو، اتوبوسرانی، تاکسیرانی و سایر بخش ها به خوبی به این موضوع ورود پیدا کردند و هرچه جلوتر می رویم باید جدی تر و عمیق تر وارد شویم و همفکری بیشتری داشته باشیم تا این اقدامات را ویژه تر پیگیری کنیم. 

وی با تاکید بر اینکه باید نقاط ضعف را شناسایی کنیم، تصریح کرد: خدمات دیگری در شهر وجود دارد که وظیفه سایر دستگاه هاست و هرکس باید در این حرکت اجتماعی وظیفه ای را ایفا کند.

حیدری ادامه داد: اگر حلقه های دیگر در شهر موارد بهداشتی و ایمنی را رعایت نکنند به علت حضور مردم در سایر سازمان ها، ادارات و بانک ها، خدمات مقابله ای که شهرداری در حال انجام آن است، موثر نخواهد بود، از همین رو ضروری است هماهنگی برای همکاری سایر دستگاه ها در کنار شهرداری بیشتر شود. 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به اینکه اطلاع رسانی باید در سطح شهر گسترده شود، افزود: ادارات و سازمان هایی که در این حلقه مقابله ای دچار ضعف هستند شناسایی و جلساتی با آنها برگزار شده است چراکه سازمان ها و ارگان ها باید در این مورد جدی باشند. شهرداری به سهم خود ستاد ویژه ای تشکیل داده و امیدواریم با این ستاد، اقدامات به شکل جدی تر و گسترده تر انجام شود.

برگزاری مستمر جلسات ستاد مقابله با شیوع کرونا در شهرداری

شهردار اصفهان با بیان اینکه هر روز جلسات ستاد مقابله با شیوع کرونا در شهرداری برگزار می شود، افزود: ما در شهرداری همه امکانات را برای مواجهه با این مشکل بسیج می کنیم.

قدرت اله نوروزی با اشاره به اعضای ستاد ویژه مقابله با کرونا در شهرداری اصفهان اظهار کرد: در این ستاد دو نماینده از مرکز بهداشت شماره 1 و 2 شهر اصفهان، یک نماینده از مرکز بهداشت استان، یک نماینده از معاونت فرهنگی شهرداری، یک نماینده از معاونت مالی شهرداری، دو نفر از اعضای شورای شهر، یک نماینده از ستاد بحران شهرداری، یک نماینده از معاونت خدمات شهری، یک نماینده از معاونت ترافیک شهرداری و سایر افراد مرتبط حضور دارند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها