موج
کدخبر : ۳۲۰۲۸۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-320284

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از ثبت یک مورد ابتلای به ویروس کرونا (مثبت و ابتلای قطعی) در این استان خبر داد و گفت: 6 تا هفت نمونه آزمایش هم از افراد مشکوک گرفته شد که نتیجه آنها منفی بوده و این افراد از بیمارستان ترخیص می‌شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، دکتر فرزین رضاعی ظهر امروز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اعلام این مطلب و با اشاره به اینکه خبر ابتلای به کرونا در استان‌ها توسط وزارت بهداشت اعلام می‌شود، اظهار داشت: تاکنون یک مورد دقیق ابتلا به کرونا در سقز ثبت شده که تحت درمان است و خانواده اش نیز قرنطینه هستند ضمن اینکه آزمایشات اولیه یک نفر هم در سنندج مثبت بوده که منتظر جواب آزمایش نهایی این فرد هستیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 89 بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های استان بستری و تحت مراقبت هستند، اضافه کرد: نمونه آزمایش 24 نفر گرفته و به آزمایشگاه مرجع در تهران ارسال شده که تاکنون جواب 6 یا هفت مورد بازگشته که همه آنها منفی بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان یادآور شد: افرادی که علائمی همچون سرفه خشک، تب، خستگی، گوفتگی و بدن درد و برخی علائم شبیه آنفلوانزا دارند با رعایت موارد بهداشتی همچون زدن ماسک و پوشیدن دستکش به بیمارستان مراجعه کنند تا در صورت مبتلا بودنشان افراد دیگری را هم آلوده نکنند.

رضاعی تاکید کرد: انتظار می رود مردم از تردد و سفرهای غیرضروری پرهیز کنند چون منازل امن ترین مکان برای آنهاست و به هر میزان مردم از رفت و آمدهای خود در سطح شهر بکاهند شاهد کاهش مبتلایان به این بیماری خواهیم بود.

وی افزود: افراد سالم بی هیچ وجه نیازی به زدن ماسک و پوشیدن دستکش ندارند لذا مردم فقط با شست و شوی مرتب دست‌های خود با آب و صابون و خودداری از رفتن به مکان های شلوغ و پرتردد می توانند از ابتلای به این ویروس در امان باشند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها