موج
کدخبر : ۳۲۰۰۵۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-320054

مدیرعامل شرکت گاز کردستان خبر داد:

مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: در راستای اصل 44 قانون اساسی 80 درصد فعالیتهای اجرایی و خدماتی آن در زمینه توسعه شبکه‌های گازرسانی و خدمات پس از فروش به بخش خصوصی واگذار کرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، احمد فعله‌گری صبح امروز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اعلام این مطلب ،اظهار داشت: هزینه گازرسانی برای هر خانوار مرزنشین از 120 میلیون ریال به 200 میلیون رسیده است ولی در این شرایط گازرسانی به روستاهای سخت گذر از سوی این شرکت در دستور کار است.

وی با بیان اینکه تاکنون یک هزار و 230 روستا در استان به شبکه گاز طبیعی متصل شده‌اند، افزود: قرار است تا پایان امسال این تعداد به یک هزار و 300 روستا برسد که با این حساب، ضریب پوشش گاز طبیعی در روستاها از 90 درصد فعلی به 95 درصد ارتقا می‌یابد.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان با اشاره به اینکه کار گازرسانی به روستاهای سخت‌گذر دشوار و هزینه‌بردار است، یادآور شد: بستر مناسبی برای تامین سوخت دائمی این روستاها از طریق اتصال به شبکه گاز ایجاد شده است.

فعله‌گری از شناسایی 270 واحد صنعتی فاقد گاز در کردستان نیز خبر داد و اضافه کرد: در استان 12 شهرک صنعتی و 2 هزار و 34 واحد صنعتی خرد و کلان از نعمت گاز بهره‌مند هستند که 600 واحد آن را مرغداری‌ها تشکیل می‌دهند.

وی گفت: شرکت گاز کردستان در تحقق سیاست‌های اصل 44 هم حرکت‌های خوبی داشته و 80 درصد فعالیت‌های اجرایی و خدماتی آن در زمینه توسعه شبکه‌های گازرسانی و خدمات پس از فروش به بخش خصوصی واگذار کرده است.
مدیرعامل شرکت گاز کردستان تاکید کرد: با برون سپاری این فعالیت‌ها به بخش خصوصی، برای یک هزار و 100 نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی شده و برای اجرای طرح‌های گازرسانی هم از پیمانکاران بومی بهره گرفته شده که آن‌ها هم برای هزار و 200 نفر شغل ایجاد کرده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها