موج
کدخبر : ۳۲۰۰۰۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-320008

معاون خدمات زائرین مسجد جمکران:

معاون خدمات زائرین مسجد جمکران از تعطیلی برنامه‌های تجمعی این مسجد مقدس بدلیل شیوع ویروس کرونا خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، ابراهیم صدوقی اظهار کرد: تمامی برنامه‌های تجمعی مسجد از قبیل کارگاه‌های آموزشی، قرآنی، موزه دین و دنیا، حلقه‌های معرفت و نمایشگاه‌ها تا اطلاع ثانوی تعطیل شد.

وی باعنایت به اهمیت جلوگیری از انتشار ویروس کرونا در مسجد مقدس جمکران در دو حوزه فرهنگی و خدماتی بهداشتی در کنار دستگاه‌های خدوم استانی اقدام‌های پیشگیرانه گسترده‌ای را انجام می‌دهیم.

وی افزود: پیرو مصوبات جلسه کمیته اجرایی ستاد پیگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان قم، ضمن تقدیر و تشکر از همدلی و مودت مسئولان استان، کمیته ضد بحران مسجد مقدس جمکران با عضویت همه معاونین و مدیران این مکان مقدس جهت تصمیم‌گیری‌های ضروری تشکیل شد.

صدوقی با اشاره به اینکه مراسم رسمی مسجد ازجمله دعای توسل، کمیل، ندبه و غیره به مراسم غیررسمی تبدیل‌شده و به‌صورت خلاصه توسط حوزه معاونت فرهنگی این مکان مقدس برگزار می‌شود، گفت:کفشداری‌ها پلاسیتک‌های یک‌بارمصرف در اختیار زائرین و نمازگزاران قرار می‌دهند تا از انتقال ویروس جلوگیری شود؛ همچنین برگزاری تمامی سمینارها، همایش‌ها، برنامه‌های فرهنگی اردویی و کاروانی و غیره تا اطلاع ثانوی به‌صورت تعویق درآمد.

معاون خدمات زائرین مسجد مقدس جمکران با اشاره به این‌که به کاروان‌ها اعلام شد که به مدت دو هفته از حضور در مسجد  جمکران خودداری کنند، بیان کرد: محراب و دیواره‌های مسجد مقام و مسجد حضرت زهرا (س) شست‌وشو و ضدعفونی شده و آموزش لازم به نیروهای واحد خدمات جهت شست‌وشو و ضدعفونی کردن داده‌شده است و در هر سه شیفت کاری، تمامی موارد سرویس‌های بهداشتی برادران و خواهران به‌صورت دائم ضدعفونی می‌شود.

صدوقی بابیان این‌که پوسترهای پیشگیری و مراقبت که از اداره بهداشت در اختیار این مجموعه قرارگرفته در تمامی سرویس‌های بهداشتی نصب‌شده است، گفت: با مواد ضدعفونی‌کننده‌ای که در اختیار خود مجموعه بوده و موادی که مرکز بهداشت در اختیار مسجد مقدس جمکران قرارداده کلیه سرویس‌های بهداشتی برادران و خواهران به‌صورت کامل تحت نظارت کارشناسان مرکز بهداشت به‌صورت دائم درحال ضدعفونی کردن است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها