موج
کدخبر : ۳۱۸۳۱۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-318317

حدود 700 فقره از پرونده‌های عفو در کمیسیون عفو استان البرز بررسی شده و پرونده‌هایی که قابلیت عفو دارند به کمیسیون عفو ارسال می شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز،رئیس کل دادگستری استان البرز از بند نسوان ندامتگاه فردیس استان البرز بازدید کرد.

دادستان عمومی و انقلاب کرج در جریان این بازدید از اتمام بررسی پرونده‌های عفو در کمیسیون مربوطه خبر داد و گفت: در روزهای اخیر حدود 700 فقره از پرونده‌های عفو در کمیسیون عفو استان البرز بررسی شده و تلاش خواهیم کرد تا پرونده‌هایی که قابلیت عفو دارند به کمیسیون عفو ارسال شوند.

حسن مددی همچنین از استقرار دادیار ناظر زندان با همکاری دادستان فردیس در زندان فردیس و دادیار ناظر زندان در شهر کرج خبر داد.

وی اظهار داشت: همه دادستانها و قضات اجرای احکام و سرپرستان نواحی دادستانهای شهر کرج را مکلف کردیم که تیمی از همکاران قضائی را به صورت ماهیانه به زندانها اعزام و گزارش بازدید ماهیانه آنها ارسال شود.

دادستان عمومی و انقلاب کرج همچنین از دریافت درخواست ها از زندانیان و ارسال آنها به اجرای احکام خبر داد و گفت: امیدواریم اقدامات لازم برای اجرای آنها رصد شود.

وی در مورد رای باز عنوان کر: از قدیم دستورالعملی در این مورد توسط مسئولان وقت تنظیم شده ولی مستند قانونی ندارد؛ لذا منتظر آئین نامه سازمان زندانها هستیم که قرار است تصویب شود.

حسن مددی در مورد دستورالعمل ساماندهی جرایم کیفری نیز گفت: دستورات اکیدی صادر شده و درخواستهای آزادی مشروط، تعلیق، موارد مربوط به عفو در اسرع وقت توسط قضات اجرای احکام به دادگاه و شعبات دارسی که توسط رئیس کل مشخص شده ارسال خواهد شد.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها