موج
کدخبر : ۳۱۸۱۸۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-318181

استاندار قم:

استاندار قم گفت: نماز از مقوله‌های مهم فرهنگی و دینی جامعه است، به همین علت باید وظیفه و مسئولیت هر دستگاه اجرایی در قبال این مساله مشخص شود و با یک برنامه کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت پیش برویم.

به گزارش خبرگزاری موج قم، بهرام سرمست در جلسه شورای اقامه نماز قم که در سالن آیت‌الله شیخ عبدالکریم حائری یزدی(ره) مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه برگزار شد، اظهار داشت: برای ترویج هر کار خداپسندانه‌ای در جامعه به ترسیم یک چشم‌انداز روشن احتیاج است، ازاین‌رو تدوین سند جامع پنج‌ساله نماز قم باید در دستور کار متصدیان ستاد اقامه نماز این استان قرار بگیرد.

وی اهمیت توجه به فریضه نماز را فراتر از مسئولیت‌های اداری و اجرایی دانست و گفت: توجه به این واجب الهی را باید در تمام عرصه‌های مختلف زندگی به نمایش بگذاریم.

سرمست اهمیت نماز را واقعیتی غیرقابل‌انکار توصیف کرد و یادآور شد: مهم این است که نماز را به‌عنوان یک باور عمیق در زندگی فردی و اجتماعی افراد جاری و ساری کنیم.

وی با اشاره به تشکیل جلسه‌های ستاد اقامه نماز قم گفت: ارزیابی‌های خوبی از عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان در حوزه نماز صورت گرفته است‌.

سرمست اضافه کرد: ستاد فوق علاوه بر ظرفیت‌های اجرایی استان از ظرفیت خیران نیز بهره‌برداری‌های لازم را انجام داده است و باید در خصوص ترویج فرهنگ نماز این رویکرد را کماکان دنبال کنیم.

استاندار قم با اذعان به این‌که همه دستگاه‌های اجرایی استان به هنگام نماز اقدام به برپایی نماز جماعت می‌کنند، گفت: با توجه به درپیش بودن ایام نوروز و سفر مسافران و زائران به این استان باید نمازخانه‌هایی که با شان قم مطابقت داشته باشد، را احداث کنیم.

سرمست ادامه داد: در فضای بین‌راهی جاده قم – گرمسار با ساخت یک باب مسجد موافقت کردیم که به لحاظ چندبعدی بودن می‌تواند زمینه رفاه زائران را نیز فراهم کند.

وی افزود: قم طی یک سال در قالب ۱۹ مناسبت مختلف پذیرای خیل عظیمی از زائران می‌باشد و در این رابطه توجه به الزام‌های ساختاری و رفتاری نیز اهمیت بسزایی دارد، و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان باید در بحث سامان‌دهی بقاع متبرک امامزادگان فعال باشد و گزارش‌های آن را به شورای اقامه نماز ارائه دهد.

استاندار قم با تاکید بر اهتمام جدی مسئولان در برپایی به‌موقع و منظم نمازهای جماعت در دستگاه‌های اجرایی به‌ویژه مدارس و دانشگاه‌ها، تصریح کرد: نهادینه کردن فرهنگ نماز در جامعه باید از سنین کودکی و نوجوانی آغاز شود.

سرمست همچنین با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: مردم و دولتمردان در برابر یک آزمون بزرگ قرار دارند.

وی ادامه داد: در عین این‌که تلاش می‌کنیم، همه مدیران بی‌طرفی خود را در برگزاری این انتخابات حفظ کنند، از همه نیز انتظار می‌رود در جهت گسترش فضای نشاط سیاسی و یک رقابت سالم تلاش نمایند.

وی زمینه‌سازی جهت جلب اعتماد مردم به برگزارکنندگان انتخابات را ضروری خواند و گفت: حضور مردم به دوام و قوام نظامی منجر می‌شود که رسالت آن اقامه نماز و برقراری قسط و عدل در جامعه است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها