موج
کدخبر : ۳۱۶۸۸۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316883

عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی:

نماینده سابق مجالس شورای اسلامی و خبرگان رهبری گفت: باید این انقلاب را یک نعمت بزرگ و الهی برای کسانی که به معنویت اعتقاد دارند، بدانیم.

به گزارش خبرگزاری موج قم، مولوی اسحاق مدنی در نشست علمی انقلاب اسلامی و تقریب مذاهب با موضوع بازشناسی اقدام‌ها، دیدگاه‌ها و دستاوردهای تقریبی آیت الله خامنه‌ای (مدظله العالی) که در سالن امام موسی صدر دانشگاه ادیان و مذاهب قم برگزار شد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی نه تنها به شیعیان بلکه به تمام کسانی که به معنویت اعتقاد دارند و رهبران دینی و مذهبی هستند، خدمات فراوانی کرده‌است.

وی ادامه داد: درتاریخ چنین چیزی وجود ندارد که یک شخصیتی مانند حضرت امام (ره) که خود از یک مذهبی به نام‌ شیعه است به مذاهب و ادیان دیگر تا این اندازه نفع برساند.

وی بیان داشت: خدمات امام خمینی(ره) باعث استقبال مسلمانان اهل سنت در دیگر کشورها شده، به نحوی که مکانهایی به نام ایشان وقف شده‌است.

مولوی مدنی در بخش دیگری از سخنان خود همچنین نقش موثر رهبر معظم انقلاب در تحقق وحدت اسلامی را مورد توجه قرار داد و افزود: از روز اولی که ایشان را دیدم اعتقاد و ارادت پیدا کردم و روز به روز نیز بیشتر شد.

وی یادآور شد: وقتی به شخصی نزدیک بشویم، اگر شخصیت او ما را جذب کند، دلالت بر حقانیت آن است.

عضو شورای عالی مجمع تقریب رهبر انقلاب را یک انسان به تمام معنا تقریبی توصیف کرد، و با ذکر خاطره ای از دوران تبعید رهبری در ایرانشهر در دوران حکومت پهلوی، افزود: ایشان از زمانی که هیچ پُستی نداشتند، مساله تقریب و وحدت در ذهنشان بود، تا جایی که وقتی در ایرانشهر سیل آمده بود، به کمک مردم اهل سنت این شهر شتافتند.

اسحاق مدنی همچنین با اشاره به شناخت دقیق رهبر انقلاب به آراء متفکران و شخصیت های برجسته اهل سنت، خاطرنشان‌ کرد: ایشان کتاب‌های اهل سنت که به زبان عربی بود را ترجمه و حتی کتابی نیز پیرامون علمای هند نوشتند، که حاکی از علاقه شان به وحدت امت اسلامی است.

وی با اشاره به فتوای رهبر انقلاب در خصوص حرمت اهانت به مقدسات اهل سنت، افزود: ایشان برای تحقق تقریب و وحدت مسلمانان از آبرو و همه چیز خود سرمایه گذاری کردند.

عضو شورای عالی مجمع تقریب همچنین با اذعان به اینکه اکنون نسبت به دوران ابتدای پیروزی انقلاب در موضوع تقریب دچار تنزل شدیم، گفت: فارغ از توطئه دشمنان، نادانی برخی از دوستان ما نیز در این خصوص نقش مهمی دارد.

وی همچنین با اشاره به نقش پیروزی انقلاب اسلامی در پیشرفت و آبادانی کشور بویژه مناطقی که اهل سنت در آن سکونت دارند، گفت: در تهران مسجد اهل سنت نیست، ولی اهل سنت در مناطقی که زندگی می‌کنند، از شیعیان بیشتر مسجد دارند.

مولوی مدنی با یادآوری اینکه اهل سنت قبل از پیروزی انقلاب برای تحصیل باید به پاکستان می رفتند، گفت: در آن زمان فقط یک حوزه علمیه در زاهدان وجود داشت، ولی الان در شهرهای استان سیستان و بلوچستان حداقل یک حوزه و مدرسه علوم دینی وجود دارد، و سالانه ۱۰۰ تَن نیز از آن فارغ التحصیل می‌شوند.

وی یادآور شد: در پیش از پیروزی انقلاب در کل سیستان و بلوچستان فقط یک پزشک وجود داشت، اما اکنون پزشکان اکثر بیمارستان های این استان از اهل سنت هستند.

مولوی اسحاق مدنی در پایان بیان کرد: با تمام کاستی و مشکل هایی که بواسطه تحریم ها در کشور وجود دارد ولی هنوز هم برای یک فرد مسلمان زندگی در ایران از کشورهایی که رفاه کامل دارند،لذت بخش تر است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها