موج
کدخبر : ۳۱۶۸۷۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316872

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد گفت: تخلفات انتخاباتی در استان یزد به دبیرخانه ستاد پیشگیری از وقوع جرم انتخابات رسید که این آمار مربوط به هفته قبل است و عمده تخلفات مربوط به تبلیغات زودهنگام است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمد حسین رحیمی زاده معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم اداره کل دادگستری یزد گفت: مطابق قانون انتخابات، مجری و ناظر بر انتخابات مشخص است و در ذیل ماده ۶۷ قانون انتخابات وظیفه پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی به قوه قضاییه محول شده است.

وی بیان کرد: تاکنون روند مشکل سازی در زمینه انتخابات در استان وجود نداشت، البته از مراجع مختلف گزارش هایی اعلام و سعی شد، این موضوع  نیز مدیریت شود.

وی اظهارداشت: ۱۷  گزارش در زمینه تخلفات انتخاباتی در استان یزد به دبیرخانه ستاد پیشگیری از وقوع جرم انتخابات رسید، البته این آمار مربوطه به هفته قبل است و عمده تخلفات مربوط به تبلیغات زودهنگام است.

این مقام قضایی تصریح کرد: تلاش شد مواردی که در فضای مجازی و کانال های اجتماعی در مورد  تخلف انتخاباتی اتفاق می افتد در مرحله نخست تذکر داده شود، البته در مواردی به ویژه منشا آن خارج از استان یزد بود، مشاهد گردید که بعضا در نظرسنجی هایی سعی بر القای افراد بر شرکت نکردن در انتخابات بود که این موارد هم مدیریت و حذف شد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری یزد تصریح کرد: جرایم در قانون مطرح شده  فرقی نمی کند که در فضای حقیقی یا فضای مجازی باشد و مواردی عمدتا در فضای مجازی رخ می دهد قبل از شروع تبلیغات رسمی انتخابات است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها