موج
کدخبر : ۳۱۶۲۴۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316246

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان مطرح کرد:

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان از ایجاد انبارهای اختصاصی عمومی در شهرک های صنعتی اصفهان به منظور کاهش هزینه های انبارداری خبر داد.

مسعود گلشیرازی در هشتاد و چهارمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان ضمن تبریک دهه فجر پیشنهاد تخصیص انبارهای اختصاصی عمومی در شهرک های صنعتی به منظور کاهش هزینه های انبارداری را ارایه و تصریح کرد: با اشتراک خدمات می توان هزینه ها را کاهش داد و ایجاد این انبارها با ریشه عمومی می تواند در تعدیل هزینه های گزاف انبارداری موثر واقع شود.

وی از آغاز بکار اولین شتاب دهنده صادراتی استان و کشور در هفته گذشته خبر داد و ضمن تقدیر و تشکر از استاندار اصفهان برای همراهی و پشتیبانی از این شتاب دهنده، افزود: بی شک حمایت های اینچنینی آینده روشنی را برای اقتصاد ملی و جامعه جوان به همراه خواهد داشت.

رئیس اتاق اصفهان در ادامه خواستار کاهش شرط سقف 2 میلیون دلار صادرات یا 5 میلیون دلار واردات برای برخورداری از تسهیلات بسته حمایتی فعالان اقتصادی مجاز توسط گمرک همچنین برخورداری صادرکنندگان نمونه ملی و استانی بدون رعایت سقف از این بسته حمایتی شد.

استاندار اصفهان در این جلسه ضمن گرامیداشت ایام فاطمیه و تبریک ایام الله دهه فجر بر ضرورت گرامیداشت یاد، نام و اهداف والای شهدای انقلاب تاکید کرد و گفت: گرچه تمامی شهدا در نزد خدا گرانقدر هستند ولی گرامیداشت یاد شهدای راه حق و آزادی بویژه در این ایام جزو رسالت های همگان می باشد.

عباس رضایی، با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران به دلیل ماهیت آن با هیچیک از انقلاب های دنیا قابل قیاس نیست، تصریح کرد: انقلاب ما مقیاسی الهی داشته و نباید نظریه پردازان انقلاب اسلامی ایران را با دیگر انقلاب ها مقایسه نمایند.

وی این ایام را فرصت مناسبی برای تبیین و تحلیل دستاوردهای انقلاب برای نسل جوان دانست.

رضایی در ادامه و در پی بررسی بسته حمایتی گمرک ، ضمن تقدیر از اقدامات خوب این اداره کل برای حمایت از فعالان اقتصادی ، خواستار اقدامات ویژه این اداره برای تسهیل روند صادرات در شرایط جنگ اقتصادی موجود شد. 

استاندار اصفهان همچنین خواستار در نظر گرفتن بسته های حمایتی بیمه ای برای اصناف با درصد بسیار نازل در موارد غیر قابل پیش بینی شد.

حمیدرضا فولادگر، نماینده مجلس شورای اسلامی نیزبا تشکر از ارایه پیشنهادات اتاق بازرگانی اصفهان در خصوص طرح بانکداری اسلامی که در حال حاضر در کمیسیون اقتصادی مجلس در حال بررسی است، خواستار ارایه نقطه نظرات نهایی و تکمیل کننده طرح مذکور از سوی فعالان اقتصادی شد.

همچنین مدیر کل گمرکات استان اصفهان علاوه بر اجرای بسته حمایتی ارایه شده، از اعلام آمادگی این اداره  به منظور همراهی لازم برای جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی، خبر داد.

رسول کوهستانی در ادامه گفت: بنا بر مصوبه شورای گفتگو مبنی بر انجام تمامی عملیات ورود و خروج کالا از طریق کارگو، از تاریخ 1 دی ماه پرسنل گمرک درکارگو ترمینال فرودگاه شهید بهشتی اصفهان، مستقر شده اند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها