موج
کدخبر : ۳۱۶۱۸۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316184

آیت الله نوری همدانی:

آیت الله نوری همدانی از معامله قرن یاد کرد و گفت: علما باید حول محور قدس شریف متحد شده و جلوی این جنایت بزرگ را بگیرند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، آیت الله حسین نوری همدانی در دیدار جمعی از علمای هندوستان با اشاره به اینکه آمریکا با طرح موضوع معامله قرن به دنبال از بین بردن آرمان‌های فلسطین است، اظهار کرد: مسلمانان باید با وحدت و یکپارچگی در صحنه حضور یافته و مقابل این جنایت بزرگ ایستادگی کنند.

وی ادامه داد: علمای اسلام نیز نباید سکوت کرده بلکه باید حول محور قدس شریف متحد شده و آرمان‌های اسلامی را پیگیری کنند، ما نمی‌توانیم تماشاگر باشیم، چراکه اسلام مسئولیت سنگینی بر دوش علما قرار داده است و همه باید به وظیفه خود عمل کنند.

آیت‌الله نوری همدانی تأکید کرد: علما نمی‌توانند ساکت و تماشاگر باشند تا آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها فلسطین را نابود کرده و قدس شریف را تصاحب کنند، اگر علما و مسلمانان متحد شوند کارهای بزرگی می‌توانند انجام دهند.

وی عنوان کرد: امروز روزی نیست که تماشاگر باشیم بلکه باید به میدان بیاییم و توطئه‌های دشمن را خنثی کنیم، در اسلام مرز جغرافیایی مطرح نیست و کل مسلمانان دنیا با یکدیگر برادر هستند و باید متحد باشند، اگر تنها سخنرانی و تماشا کنیم در پیشگاه الهی مسئول خواهیم بود.

وی ادامه داد: دشمن یک‌لحظه آرام نمی‌گیرد و برنامه اختلاف‌افکنی بین مسلمین را همواره در دستور کار دارد، هرگز نباید فکر کنیم که دشمنان دست از کینه‌توزی برمی‌دارند، چراکه آن‌ها روزبه‌روز با امکانات بیشتری به جنگ اسلام می‌آیند، در چنین شرایطی باید به وظیفه خود عمل کنیم تا منجر به شکست دشمن شود؛ راه شکست دشمن اتحاد جوامع اسلامی است.

این مرجع تقلید با اشاره به رسالت‌های مهم علما و روحانیت گفت: در اسلام برنامه‌ریزی‌شده تا عده‌ای از افراد متخلق به اخلاق اسلامی در میان مردم باشند و مردم را به خیر، صلاح و سعادت دعوت کنند.

وی افزود: امروز وظیفه ما بسیار سنگین است و هیچ قشری در اسلام به‌اندازه علما عظمت، فضیلت و منزلت ندارد و هیچ گروهی به‌اندازه علما مسئولیت سنگینی ندارد، همان‌گونه که اسلام عالم را تکریم می‌کند و نگاه به چهره او را عبادت می‌داند وظیفه سنگینی را بر عهده او قرار داده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها