موج
کدخبر : ۳۱۶۱۷۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316174

رییس ستاد برگزاری بیست و پنجمین جشنواره بین المللی قرآن و حدیث المصطفی:

رییس ستاد برگزاری بیست و پنجمین جشنواره بین المللی قرآن و حدیث المصطفی گفت: نخستین هدف برگزاری این جشنواره معرفی آموزه‌های حیات بخش قرآن کریم است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حجت الاسلام و المسلمین محمدحسین رفیعی درگفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به بیست و پنجمین جشنواره بین المللی قرآن و حدیث المصطفی ، اظهار داشت: این رویداد، مهمترین و عصاره فعالیت‌های جامعه المصطفی در داخل و خارج کشور درهمه حوزه‌های آموزشی، فرهنگی، تربیتی و معارف افزایی است.

وی با بیان اینکه اختتامیه جشنواره ۱۴ بهمن ماه ۹۸ بعد از نماز مغرب و عشا درسالن قدس مجتمع امام خمینی(ره) برگزار می‌شود، ادامه داد: در این مراسم ضمن تکریم و معرفی خدمات قرآنی و حدیثی آیت الله محمدتقی مصباح یزدی از سخنرانی وی استفاده می‌شود.

وی گفت:‌ همچنین در این آیین از خانواده حجت الاسلام و المسلمین اختر رضوی از هندوستان به عنوان خانواده قرآنی پرتلاش تجلیل خواهد شد، تمام اعضای این خانواده حافظ کل قرآن هستند ضمن اینکه موسسه قرآنی با بیش از دو دهه فعالیت توسط پدر این خانواده خدمات بسیار زیادی را درکشور هندوستان ارائه داده‌است.

وی ادامه داد: تجلیل از یکی از بانوان نمونه قرآنی و همچنین برگزاری کارگاه‌های تخصصی از جمله برنامه‌های حاشیه‌ای این جشنواره است.

وی گفت: اساسی‌ترین هدف این جشنواره معرفی آموزه‌های حیات بخش قرآن کریم، ملزم ساختن همه طلبه‌ها، خانواده و کارکنان المصطفی به فراگرفتن مهارت‌ها و فنون قرآنی و حدیثی است.

رفیعی ادامه داد: معرفی دستاوردها و ظرفیت‌های جامعه المصطفی و همچنین شناسایی استعدادها و سرمایه‌های موجود این نهاد علمی در داخل و خارج کشور از جمله اهداف این جشنواره است.

وی افزود: برگزاری بیست و پنجمین جشنواره بین المللی قرآن و حدیث المصطفی، دارای امتیازهای متمایزی از جمله تنوع رشته‌ها و شاخه‌های آزمونی، گستره و تنوع مخاطبان، تفکیک رشته‌ها و مخاطبان از نظر سطح، نگاه آموزشی و همچنین برگزاری این در رشته های مهارتی است.

عضو هیات علمی جامعه المصطفی تاکید کرد: ۱۴ رشته قرآنی و هشت رشته حدیثی درسطوح مختلف جامعه المصطفی در سال‌جاری تدریس شده است که این موضوع موجب شده تا  جشنواره بر اساس این نظام آموزشی استوار باشد.

وی با بیان اینکه تمام خانواده بزرگ جامعه المصطفی مخاطبان این جشنواره هستند، گفت: جامعه المصطفی طلابی در سطوح مختلف در داخل و خارج کشور دارد که متناسب با این سطوح، رشته‌های جشنواره تعریف شده‌است.

رفیعی ادامه داد:  این جشنواره مقدمه‌ای برای ارتقای سطوح مهارتی و معرفتی طلاب و کارکنان جامعه المصطفی درحوزه‌های قرآنی و حدیثی است و بستری برای شناسایی ظرفیت‌ها و استعدادها و ارتقای وضعیت موجود است.

وی افزود: ۳ هزار و ۹۲۰ تن از ۷۲ کشور در رشته‌های کتبی و شفاهی بدون احتساب بخش خانواده دراین جشنواره شرکت کرده‌اند که این آمار نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد افزایش یافته‌است.

وی اظهار داشت: مسابقات نهایی این جشنواره در سه کشور جهان برگزار و دیگر کشورها نیز درحال برگزاری این جشنواره هستند ضمن اینکه در برخی کشورهای دیگر نیز مسابقات در ماه رمضان برگزار می‌شود که به این دلیل، پیش بینی می‌شود آمار نهایی شرکت کنندگان  جشنواره به حدود پنج هزار تن افزایش یابد.

وی ادامه داد: روز یکشنبه ۱۳ بهمن ماه از ساعت هشت صبح تا هشت شب مرحله نهایی بخش کتبی بانون و آقایان برگزار می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها