موج
کدخبر : ۳۱۵۹۴۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-315944

فریدون همتی مطرح کرد؛

استاندار هرمزگان گفت: به شایسته ترین شکل ممکن میزبان تور جهانی سه ستاره والیبال ساحلی در شهرستان بندرعباس برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فریدون همتی  استاندار هرمزگان در گفتگویی خبری و به مرکزیت شهرستان بندرعباس، اظهار کرد: با توجه به اهمیت ورزش و صنعت ورزش که امروزه علاوه بر رویکرد گردشگری به عنوان یک صنعت جذاب برای ایجاد نشاط در جامعه شناخته می شود ، بسیاری از کشور ها خواهان میزبانی اینگونه رقابت ها به خصوص رقابت هایی در سطح بین المللی هستند.

وی افزود: ما در استان هرمزگان به دلیل شرایط، ویژگی ها و جذابیت های فراوان و همچنین ظرفیت هایی که برای برگزاری و میزبانی رقابت های بین المللی خصوصاً در بخش آبی ساحلی، در جزایر و مناطق آزاد و همچنین شهرستانها داریم، از طریق وزارت ورزش و فدراسیون ها پیگیر میزبانی رقابت های مختلف شدیم که اولین اقدام ما به نتیجه رسید و ان شا الله در بندرعباس میزبان رقابت های تور جهانی سه ستاره والیبال ساحلی در استان هرمزگان و شهرستان بندرعباس هستیم.

استاندار هرمزگان در خصوص تیم های شرکت کننده در این رقابت ها نیز گفت: تعداد ۵۲ تیم تا به امروز در این رقابت ها نام نویسی کرده اند و پیش بینی می شود با توجه به استقبال صورت گرفته و تا تاریخ ۱۳ بهمن ماه ( آخرین فرصت ثبت نام ) تعداد تیم های شرکت کننده به عدد ۷۰ نیز برسد.

وی عنوان کرد: کشورهای اتریش با ۸ ، ژاپن ۶ و روسیه با ۵ تیم تا به این لحظه در صدر تیم های ثبت نام شده در این رقابت هستند و کشور های لتونی، چک، انگلیس، آلمان، ایتالیا، لهستان، سوئیس، ترکیه و اکراین نیز هر کدام بین ۱ تا ۳ تیم را راهی این رقابت ها می کنند.

همتی با بیان اینکه تمامی دستگاه های اجرایی و در راس اداره کل ورزش و جوانان استان هرمزگان به صورت شبانه روزی در حال برنامه ریزی و پیگیری این رقابت ها هستند تصریح کرد: با توجه به اهمیت این مسابقات تمامی تلاش خود را برای به حداکثر رساندن استاندارد های فدراسیون جهانی و قوانین بین المللی به کار گرفته ایم.

وی از آماده سازی اطاق های مربوط به عوامل اجرایی، VIP جهانی شامل اطاق بازیکنان، پزشک، رختکن ها، دوپینگ، مانیتورینگ، پارکینگ با ظرفیت ۵۰۰۰ واحد خودرو، فراهم آوردن ماسه مطلوب برای زمین های مسابقه و تمرینی طبق استاندارد FIVB ، جایگاه مربیان مجهز و مشرف به زمین مسابقه و دیگر اقلامی که شرایط را با قوانین فدراسیون جهانی همسو سازد به عنوان بخشی از این اقدامات یاد و ابراز امیداری کرد که با توکل یه خداوند منان بتوانیم به بهترین شکل ممکن میزبان شایسته ای در حد نام زیبا و بزرگ ایران اسلامی در صحنه های بین المللی باشیم.

استاندار هرمزگان همچنین در خصوص حمایت های دولت از رقابت های تور جهانی سه ستاره والیبال ساحلی نیز بیان کرد: دولت یعنی مجموعه دستگاه های اجرایی در استان و  با توجه به امکانات خوبی که در استان داریم در حال ارزیابی و تامین تمام نیازهای مورد نظر هستیم و با نگاه ویژه ای که دولت به ورزش دارد در صورت لزوم قطعاً از دولت و حمایت های ملی برخوردار می شویم.

وی ضمن  قدردانی از همکاری وزارت امور خارجه ، وزارت ورزش ، فدراسیون های مربوطه، افزود: رقابت های تور جهانی سه ستاره والیبال ساحلی در هرمزگان تا سطح ۳ ، که بالاترین سطح والیبال ساحلی مردان جهان است با حمایت های وزارت محترم امور خارجه ، وزارت محترم ورزش و فدراسیون های ورزشی به خصوص والیبال ، به خواست و لطف خدا در بندرعباس برگزار می شود.

همتی گفت: این میزبانی می تواند در بعد جهانی نشانگر قدرت بی نظیر کشور عزیزمان در عرصه ورزش و به خصوص سنت میهمان نوازی اصیل ایران عزیزمان باشد که در جنوب و هرمزگان این سنت دیرین را می توان در بین مردم خونگرم و دریادل و عزیز هرمزگان به وفور و شایستگی یافت و به دید جهانیان رساند ، که در این بین تمامی دستگاه های اجرایی و اطلاع رسانی ، صدا و سیما ، اصحاب رسانه، جراید و فعالین فضای مجازی را در این اقدام بزرگ ملی و بین المللی دعوت به همکاری و همراهی می کنم.

گفتنی است؛ مسابقات جهانی تور سه ستاره والیبال ساحلی به میزبانی استان هرمزگان و شهرستان بندرعباس از ۱۳ تا ۱۷ اسفند ماه به مدت پنج روز از ساعت ۹ صبح الی ۲۲ (۱۰ شب ) برگزار می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها