موج
کدخبر : ۳۱۵۴۹۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-315499

استاندار اصفهان:

استاندار اصفهان گفت: تغییر مدیریت سنتی به مدیریت مدرن به افزایش صادرات منجر می‌شود.

 به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، عباس رضایی در مراسم افتتاحیه نخستین شتاب دهنده صادرات استان اصفهان بیان کرد:امروز نیازمند اندیشه نو در راستای جذب بازارهای خارجی هستیم و فراهم سازی زیرساخت های صادراتی بیشتر به معنای اشتغال، توسعه و تولید بیشتر و فراهم شدن زمینه های توسعه پایدار است.

وی ضمن تقدیر از رویکرد جدید اتاق بازرگانی اصفهان و عملکرد عالمانه و آگاهانه هیات رئیسه آن تاکید کرد: پیشبرد اهداف در زمان کنونی به دانش روز نیاز دارد؛ زیرا در دنیای امروز با دیدگاه های سنتی نمی‌توان مدیریت کرد. از این رو، رویکرد نوین اتاق بازرگانی درحوزه صادرات بسیار حایز اهمیت است.

رضایی به جوانان حاضر در جلسه گفت: ممکن است مدیرانی با افکار سنتی سد راه شما شوند؛ ولی این امر نباید به مانعی برای ادامه فعالیت شما تبدیل شود.

استاندار اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر زیرساخت های خوبی برای توسعه صادرات اصفهان فراهم شده است، راه اندازی قطار سریع‌السیر اصفهان - تهران و کارگو ترمینال فرودگاه  شهید بهشتی اصفهان را از جمله این پتانسیل ها دانست.

 وی در پایان سخنان خود برای همکاری هرچه بیشتر استانداری با اتاق بازرگانی اصفهان به منظور کمک به افزایش آمار صادرات استان اعلام آمادگی کرد.

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان نیز در این آیین گفت: برای رقم زدن دوران فراصنعتی اصفهان، راهی به جز توجه ویژه به حوزه خدمات نداریم و تشکیل شرکت های خدماتی؛ به ویژه شرکت های مدیریت صادرات شاخه‌ای از این حوزه است.

مسعود گلشیرازی افزود: به همین جهت اتاق بازرگانی اصفهان فعالیت هایی را که به رونق کسب و کار اعضا و رونق سرانه درآمد مردم منجر شود، در دستور کار خود قرار داده است. 

وی ضمن ابراز نارضایتی از آمار صادرات استان اصفهان، رفع این ضعف را نیازمند برنامه ریزی دقیق دانست و تصریح کرد: رویداد ماراتن صادرات و راه اندازی شتاب دهنده های صادراتی با هدف استعدادیابی تجاری و کمک به بهبود وضعیت صادرات استان انجام شده است.

گلشیرازی از ادامه دار بودن فعالیت های اتاق درخصوص ایجاد شتاب دهنده های صادراتی خبر داد و تصریح کرد: در دوره های بعدی گروه های بیشتری پذیرش خواهند شد.

رئیس اتاق اصفهان ضمن تقدیر از تعاملات استاندار اصفهان، حمایت ایشان از این نوع برنامه ها را نویدبخش همراهی هرچه بیشتر دولت و بخش خصوصی برای کمک به شکل‌گیری شرکت های موفق صادراتی دانست و ابراز امیدواری کرد که آغاز به کار شتاب دهنده صادرات به بالندگی استان و کشور منجر شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها