موج
کدخبر : ۳۱۵۴۵۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-315454

وعده ی رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور؛

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور از احداث پل بر روی رودخانه جگین از بهمن ماه سال جاری وعده داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، عبدالهاشم حسن نیا رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور، گفت: این پل بطول ۱۲۰ متر با دوازده دهانه، در مدت دوسال ساخته می‌شود.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور افزود: هزینه ساخت این پل ۱۲ میلیارد تومان برآورد شده و تاکنون سه میلیارد تومان آن از اعتبارات شورای برنامه ریزی هرمزگان تامین شده است.
وی گفت: با ساخت پل رودخانه جگین اهالی ۵۶ روستا با جمعیت بیش از هشت هزار نفر از مزایای آن بهره مند می‌شوند.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت: یک پل موقت نیز برای رفت و آمد مردم با همکاری نیرو‌های مسلح، بر روی رودخانه جگین تا دو ماه آینده نصب می‌شود.
حسن نیا افزود: برای رفت و آمد مردم زیرکوه بخش گافر و پارامون و اهالی روستای دهوَست هم، یک پل فلزی با لوله‌های دو متری بزودی نصب می‌شود تا مردم بتوانند از هر دو مسیر رفت و آمد کنند.
وی گفت: بدنبال بارندگی‌های اخیر در هرمزگان، بخش زیادی از راه‌های روستایی به طول هزار و ۶۵۰ کیلومتر به شدت آسیب دیده است.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت: سه دستگاه ماشین راه سازی تا دو روز آینده به ماشین آلات سنگین شهرستان بشاگرد اضافه می‌شود.
حسن نیا افزود: تلاش می‌شود در یک ماه آینده تمام راه‌های فرعی و روستایی بشاگرد بطور کامل بازگشایی شود.
شهرستان بشاگرد با ۳۵ هزار نفر جمعیت، در ۲۶۵ کیلومتری مرکز استان واقع شده و دارای راه‌های سخت گذر است.
در هر بارندگی و طغیان رودخانه جگین، راه ارتباطی ۵۶ روستای بخش گافر و پارامون به مرکز شهرستان و بخش‌ها، بمدت یک هفته قطع می‌شود.
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها