موج
کدخبر : ۳۱۵۱۷۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-315177

مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از اسکان 1500 دانشجو در خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خبر داد و گفت: هم‌اکنون 1442 نفر دانشجوی مجرد و حدود 40 خانوار دانشجوی متأهل در خوابگاه‌های دانشجویی اسکان دارند.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، سعید کریمی خو با اعلام خبر اسکان ۱۵۰۰ دانشجو در خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، گفت: دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه دارای ۴ مجتمع خوابگاهی دختران با ظرفیت ۸۱۷ نفر و ۲ مجتمع خوابگاهی پسران با ظرفیت ۸۲۵ نفر است که علاوه بر خوابگاه‌های دولتی ذکرشده، یک واحد خوابگاه خودگردان پسران"زاگرس" نیز پذیرای دانشجویان خوابگاهی است.

وی بابیان اینکه نیاز اکثر دانشجویان دستیار تخصصی و تحصیلات تکمیلی به خوابگاه‌های متأهلی است گفت: هم‌اکنون حدود ۴۰ خانوار در مجتمع خوابگاهی متأهلی "میلاد" اسکان دارند.

کریمی خو با اشاره به اسکان دانشجویان در خوابگاه‌های آیت‌الله طالقانی، شهید مفتح و بوستان انقلاب بیشترین تعداد دانشجویان پسر را در خوابگاه "بوستان انقلاب ۱" و بیشترین تعداد دانشجویان دختر در خوابگاه "بوستان انقلاب ۲" اعلام کرد.

وی ارتقاء کمی و کیفی وضعیت رفاهی، تأمین آسایش و اسکان حداکثری دانشجویان را از اولویت‌های مهم معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه دانست و گفت: امیدواریم با توسعه کمی و کیفی خوابگاه‌های تحت پوشش بستری امن و محیطی سالم و مفرح را برای دانشجویان ساکن در خوابگاه‌ها فراهم کنیم.

وی بابیان اینکه خوابگاه استاندارد خوابگاهی است که امکاناتی همچون سالن ورودی، اتاق نگهبان، موتورخانه، اتاق سکونت دانشجو، نمازخانه مرکزی، کتابخانه مرکزی، سالن ورزشی، سرویس بهداشتی مرکزی، حمام مرکزی و آشپزخانه مرکزی را دارا باشد، اظهار داشت: کلیه خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تا حدود بسیار زیادی با استانداردها مطابقت دارند و خدا را شکر از این بابت مشکل خاصی نداریم.

به گفته وی با توجه به فراهم بودن استفاده اینترنت و امکانات ناهار، شام، صبحانه و سرویس ایاب و ذهاب برای کلیه دانشجویان ساکن در خوابگاه‌ها نیاز به رفت‌وآمد در داخل شهر کم می‌شود.

کریمی خو با اشاره به اینکه دانشگاه متعالی و مطلوب از نگاه رهبر معظم انقلاب "دانشگاه اسلامی" است و دانشگاه نیز به‌طور ذاتی متولی تربیت نیروی متخصص از میان جوانان است گفت: ما در خوابگاه‌ها برنامه‌های متنوعی باهدف افزایش نشاط، انگیزه، ترویج فرهنگ، آموزه‌ها و مهارت‌های فردی و اجتماعی در راستای بهبود کیفیت زندگی دانشجویان ترتیب داده‌ایم که از آن جمله می‌توان به نماز جماعت، کارگاه آموزش مهارت‌های ازدواج، برگزاری مسابقات ورزشی، کلاس یوگا، سفره‌ی صلوات، جلسه‌ی ختم قرآن، کلاس آموزش خیاطی و... اشاره کرد.

وی تراکم بالا، قدیمی بودن برخی از خوابگاه‌ها و متمرکز نبودن محیط‌های خوابگاهی را ازجمله مشکلات این حوزه دانست و ضمن ابراز رضایت نسبی از وضعیت خوابگاه‌های دانشگاه، بر لزوم هر چه‌بهتر شدن وضعیت خوابگاه‌ها تأکید کرد و گفت: میانگین سنی ساختمان خوابگاه‌های این دانشگاه به ۳۵ سال می‌رسد که در دو سال گذشته بیش از ۵ میلیارد تومان برای تعمیرات و نوسازی خوابگاه‌ها و تأسیسات آن‌ها هزینه شده است اما ازآنجایی‌که کیفیت امکانات رفاهی دانشجویان بسیار بااهمیت است، برخی از خوابگاه‌های ما نیاز به بازسازی دارند.

مدیر امور دانشجویی همچنین بابیان اینکه کیفیت خدمات دانشجویی، افزایش ظرفیت و بهبود وضعیت خوابگاه‌ها ازجمله اولویت‌های کاری ما در چند سال اخیر بوده و خواهد بود اظهار داشت: خوشبختانه با همکاری شورای صنفی به‌عنوان بازوی توانمند دانشگاه، اکثر مشکلات خوابگاه‌های دانشجویی شناسایی‌شده و اقدامات اصلاحی در حال انجام است.

وی با اشاره به آغاز ساخت پروژه خوابگاه ۴۰۰ نفری پردیس دانشگاه در سال گذشته بیان داشت: این پروژه سال گذشته کلید خورد و پیش‌بینی می‌شود تا انتهای سال آینده به بهره‌برداری برسد.

کریمی خو به افزایش پذیرش دانشجو در سال تحصیلی آینده با توجه به تأسیس یک دانشکده‌ی جدید و ایجاد ۳ رشته‌ی تحصیلی متنوع اشاره کرد و گفت: ضمن تبریک به همکاران خدوم بابت این موفقیت بزرگ، در نظر داریم مجتمع خوابگاهی جدیدی با ظرفیت ۱۵۰ نفر وارد مسیر کنیم که هم‌اکنون طرحش در دست مطالعه است.

مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در پایان اظهار داشت: رسالت ما ارتقاء کیفی وضعیت رفاهی دانشجویان است که امیدواریم با یاری خدای بزرگ این رسالت را با فراهم آوردن محیطی مناسب برای اعتلای دانشجویان به نحو احسن انجام دهیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها