موج
کدخبر : ۳۱۴۳۵۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-314355

بهناز ضرابی‌زاده مطرح کرد:

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با اشاره به اینکه مبنای برنامه‌های دهه فجر را بر اساس شور و نشاط کودکان قرار داده ایم، از اقدامات و برنامه های در نظر گرفته در این دهه سخن گفت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج همدان، بهناز ضرابی‌زاده، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همدان  با اشاره به فعالیت های این کانون جهت آماده‌سازی و برنامه‌ریزی فعالیت‌های دهه فجر، افزود: هدف تشکیل کارگروه افزایش سطح آگاهی و معرفتی کودکان و نوجوانان درباره آرمان‌های انقلاب و حضور پرشور آن‌ها در فعالیت‌های انقلابی است. 

ضرابی‌زاده خاطرنشان کرد: مبنای برنامه‌ها را براساس شور و نشاط و شادی کودکان و نوجوانان می‌گذاریم و باید به گونه‌ای پیش برویم که مخاطبین ما بدانند جشنی در راه است.
وی ادامه داد: امیدبخشی و امیدآفرینی از دیگر رئوس برنامه‌های ما خواهد بود. استفاده از فضای مجازی در این ایام و تشویق نوجوانان برای بارگذاری فعالیت‌های خود در دهه فجر در فضای مجازی از دیگر برنامه‌ها خواهد بود. 
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با اشاره به خدمت‌رسانی به اقشار آسیب‌پذیر به عنوان یکی دیگر از برنامه‌های دهه فجر، بیان کرد: چند سالی است که این برنامه در حال برگزاری است و کارشناسان این کانون چندسالی است تحت عنوان پیک امید به روستاها و حواشی شهر رفته و فعالیت‌های فرهنگی شامل پخش فیلم، ترویج کتاب، نقاشی و سفال، اوریگامی و ... را اجرا می‌کند. 

ضرابی زاده تاکید کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت حتما در رئوس برنامه‌ها قرار خوهد داشت و در اجرای برنامه‌ها کیفیت برای ما مهم‌تر از کمیت است به همین دلیل تعداد برنامه ها فعلا مشخص نیست. 

وی تصریح کرد: اخیرا شبکه‌های معاند سعی دارند عملکرد خاندان پهلوی را بسیار مثبت جلوه دهند و نوجوانان را تحت تاثیر قرار دهند بنابرین یکی از برنامه‌های ما تحقیق و پژوهش نوجوانان درباره انقلاب است که با استفاده از منابع مکتوب موجود انجام خواهد شد. 

ضرابی‌زاده با تاکید بر توجه به خلاقیت و نوآوری در اجرای برنامه‌های این دهه، افزود: استقبال ما از این دهه از دهم بهمن با شادپیمایی عروسک‌های غول پیکر انجام خواهد شد. 
ما چهل و یک مرکز داریم و در چهل و یکمین سالگرد انقلاب چهل و یک برنامه شاخص خواهیم داشت. 

نمایندگان  مناطق یک و دو آموزش و پرورش نیز ضمن ارائه برنامه‌های خود  از نواخته شدن زنگ انقلاب در روستای امزاجرد با همکاری سازمان جهاد کشاورزی و یکی از مدارس شهری، اجرای سرود ۱۳۵۷ نفره، برنامه لاله‌های روشن، همچنین برنامه‌ها و مسابقات فرهنگی و هنری و برگزاری نمایشگاه‌های انقلاب خبر دادند.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها