موج

مسعود گلشیرازی:

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: اتاق بازرگانی اصفهان طرفدار اقتصاد شفاف است زیرا اقتصاد زیرزمینی ناقض بالندگی اقتصادی و معاش مردم است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، مسعود گلشیرازی در نشست با نمایندگان منتخب در هیات های حل اختلاف مالیاتی با اشاره باینکه اتاق اصفهان طرفدار اقتصاد شفاف است، بیان داشت: مالیات ستانی ناعادلانه در شاخص های موثر درمحیط کسب و کار جزو بدترین مولفه های مورد نظر فعالان اقتصادی است.

وی افزود: در این دوره فعالیت اتاق اصفهان، کمک به بهبود شاخص های محیط کسب و کار در دستور کار جلسات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه طی دو فصل گذشته شاخص ها از شیب منفی خارج شده و روند مطلوب تری گرفته اند، یکی از مهم ترین دلایل این امر را تاثیر مطالبه گری اتاق در بهبود شاخص های محیط کسب و کار و ترغیب همکاری دستگاه های مختلف استان در این زمینه دانست.

 رئیس اتاق اصفهان افزود: در جامعه ای شاخص مدار می توان امید به رشد داشت و باید به تغییراتی که در این شاخص ها اتفاق می افتد مقید بود.

گلشیرازی با بیان اینکه سازمان امور مالیاتی جزو اولین سازمان هایی است که به ارایه بسته حمایتی از فعالان اقتصادی پرداخته ، افزود: این سازمان در این زمینه بسیار خوب عمل کرد.

وی استمرار در مطالبه و مذاکره موثر در خصوص خواسته های بحق مالیاتی فعالان اقتصادی را در رفع مشکلات آنها موثر دانست.

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان با بیان اینکه یکی از پر تنش ترین موضوعات در سطح مدیریت استان در سالجاری، موضوعات مالیاتی بوده است، از تشکیل جلساتی با حضور معاون اول قوه قضاییه و معاون حقوقی دستگاه قضا در این خصوص بالاخص مبحث تراکنش های مالی و بانکی در اتاق بازرگانی اصفهان خبر داد.

گلشیرازی همچنین گفت: طبق مصوبه شورای گفتگو به منظور رسیدگی و رفع اختلافات فی مابین فعالان اقتصادی با اداره کل امور مالیاتی استان، کمیته ای هفت نفره به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، با عضویت معاون اقتصادی دادستان، مدیر کل امور مالیاتی، روسای اتاق های بازرگانی، اصناف و تعاون و دبیر کمیسیون هماهنگی بانک ها تشکیل شده است.

وی گفت: اتاق بازرگانی اصفهان طرفدار اقتصاد شفاف بوده و به هیچ عنوان از اقتصاد زیرزمینی که ناقض بالندگی اقتصاد و معاش مردم است حمایت نخواهد کرد.

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان بیان کرد: اتاق بازرگانی در ضمن کمک به احقاق حق فعالان اقتصادی به هیچ عنوان به حمایت افرادی که اقتصاد شفاف را مخدوش کرده اند نمی پردازد.

مسعود گلشیرازی گفت: اتاق اصفهان از طریق استخدام نمایندگان جدید مالیاتی و همگام سازی آنها با نیروهای قبلی به پشتوانه سازی نمایندگان حاضر در هیات های حل اختلاف مالیاتی می پردازد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها