موج

شهردار اصفهان:

شهردار اصفهان گفت:نجات اصفهان از مشکلات اجتماعی در گرو تعامل با سایر شهرهاست.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، قدرت اله نوروزی در نشست معاونان فنی کلانشهرهای کشور بیان داشت:زمانی که اصفهان بخواهد از مشکلات اجتماعی نجات یابد، باید به فکر شهرهای همسایه خود هم باشد.

وی با تاکید بر اینکه این جلسات می تواند زمینه ساز بهره مندی شهرها از امکانات یکدیگر باشد، اظهار کرد: همه شهرها امکاناتی در اختیار دارند که اگر تفاهم باشد، می توانیم به کمک هم آمده و با مشارکت یکدیگر اقداماتی را انجام دهیم.

نوروزی بیان کرد: این جلسات باید دستاوردهایی داشته باشد و اگر هدف فقط بیان مشکلات بدون ارائه راهکار باشد، بعید می دانم کار مثبتی به شمار برود. این جلسات باید به گونه ای رقم بخورد که امکانات هر شهری تا جایی که قانون اجازه می دهد، در اختیار یکدیگر قرار گیرد.

شهردار اصفهان ادامه داد: اگر چنین فرآیندی شکل بگیرد، زمانی که اصفهان بخواهد از مشکلات اجتماعی نجات یابد، باید به فکر شهرهای همسایه خود هم باشد.

وی با اشاره به اینکه اصفهان باید با همکاری شرکت فولاد مبارکه در شهرستان مبارکه و با تعامل شرکت ذوب آهن در شهرستان زرین شهر به فکر راه اندازی قطار بین شهری و ایجاد شبکه شهری باشد، تصریح کرد: نمی توان با ایجاد یک جزیره، فقط به فکر یک نقطه از کشور بود.

قدرت اله نوروزی افزود: در این گونه نشست ها، باید دردهای مشترک شناسایی شود تا با استفاده از امکانات شهری یکدیگر شاهد زیست پذیر شدن همه شهرها باشیم. از همین رو باید برای رسیدن به این آرزو، دست از رفتارهای ناسیونالیستی منفی برداریم تا به آبادانی و رشد برسیم.

وی با تاکید بر اینکه باید در اجرای پروژه ها عدالت فضایی را رعایت کنیم، اضافه کرد: در شهر اصفهان فعالیت ها را در بخش هایی افزایش دادیم که کمتربرخوردار بودند. این کار برای رسیدن به برابری واقعی به جای برابری شکلی صورت گرفته است.

انسجام بین مدیران شهری و استانی مسیر رینگ چهارم را هموار می کند

نوروزی با بیان اینکه امروز شاهد انجام پروژه های بزرگ در شهر اصفهان هستیم، گفت: حلقه حفاظتی به عنوان یکی از پروژه های بزرگ این شهر در راستای تحقق شعار زیست پذیر شدن شهر اصفهان اجرایی شده است. این پروژه آرزوی دیرینه مدیران و شهروندان اصفهانی بود که از سال گذشته در شهر آغاز به کار کرد.

وی با بیان اینکه رینگ اول حفاظتی شهر اصفهان در دوران صفویه، رینگ دوم در دوران پهلوی اول و دوم و رینگ سوم در 40 سال اخیر در این شهر شکل گرفته است، تصریح کرد: تامین مالی و هموار کردن مسیر اجرای رینگ چهارم به طول حدود 80 کیلومتر که 50 کیلومتر از آن در شهر اصفهان واقع شده است، بسیار مشکل است.

شهردار اصفهان گفت: برای ساخت 23 تقاطعی که در این حلقه قرار می گیرد، 140 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که در شرایط کنونی اقتصاد کشور تامین چنین اعتباری کار ساده ای نیست اما زمانیکه انسجام و همراهی بین مدیریت شهری و مدیران استانی باشد، این مشکلات مرتفع می شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها