موج

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری کرمانشاه:

فریبرز نجفی مهر گفت: نگاه به کتاب و کتاب‌خوانی باید فرهنگی باشد و اگر نگاه به مبحث کتاب‌خوانی تجاری نباشد قطعاٌ در اجرای کارها با موفقیت بیشتری روبرو خواهیم شد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی کرمانشاه اظهار داشت: اگر می‌خواهیم به فرهنگ و نهاد اجتماعی بیشتر توجه کنیم باید بسترهای لازم برای فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی را در جامعه ترویج دهیم.

وی تصریح کرد: تا وقتی به توسعه کتاب‌خوانی نپردازیم و نگاه غیرفرهنگی به مقوله کتاب داشته باشیم در انجام کارهای فرهنگی با موفقیت کمتری همراه خواهیم شد.

وی بیان داشت: توسعه فرهنگ کتاب‌خوانی از یکسو جامعه را بامطالعه بیشتر برای دانستن و آگاهی عموم همراه می‌کند و از سوی دیگر بسترساز حرکت به سمت توسعه فرهنگی خواهد بود.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری ادامه داد: ما در دفتر امور اجتماعی برنامه‌های خود را برای توسعه فرهنگ کتاب‌خوانی و توجه به کتاب و کتاب‌خوانی تدوین کرده‌ایم و از همه دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط می‌خواهیم که در این مسیر حرکت کنند.

وی توجه به توسعه فرهنگ کتاب‌خوانی در مراکز آموزشی به‌ویژه مدارس را بسیار مهم عنوان کرد و گفت: با توسعه کتاب‌خوانی در مدارس مسیر برای توسعه این فرهنگ بیش‌ازپیش در جامعه هموار می‌شود.

وی همچنین بر تدوین برنامه‌های لازم برای دیجیتالی شدن کتابخانه‌های استان کرمانشاه تأکید کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها