موج

رییس پلیس فتای استان اصفهان گفت: شهروندان با شماره های ناشناس خارج از کشور تماس دوباره نگیرید ، این روش یک کلاهبرداری است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی بیان کرد: اگر با  شماره‌ای بین‌المللی با پیش کد های  00378 و یا 00960  که آن را تشخیص نداده اید ،با شما تماس گرفته‌اند، مجددا با آن شماره تماس برقرار نکنید ، این روش یک کلاهبرداری است و می‌تواند هزینه زیادی برای شما داشته باشد.

وی افزود: در این روش ، یک روبوکال یا روبات تماس‌گیرنده روی یک شماره قرار می‌دهند و بعد از یک یا دو بوق، تماس را قطع می‌کنند، این روبات‌ها حتی ممکن است چند بار با یک شماره تماس بگیرند و تا شخصی که تماس از دست رفته را دریافت کرده، ترغیب به برقراری تماس با شماره ناشناس شود.

سید مصطفی مرتضوی گفت: در این شیوه از کلاهبرداری ، مهاجم یکسری شماره‌های ویژه  تهیه می‌کند،و از آنها به‌صورت رندوم به شماره‌های سراسر دنیا تماس‌هایی را برقرار و بلافاصله قطع می‌کنند تا یک تماس از دست‌رفته (Missed Call) در گوشی قربانی مشاهده شود.

رییس پلیس فتا  استان اصفهان بیان کرد: در صورتی که قربانی به برقراری تماس مجدد با مهاجم اقدام کند، یک پیام ضبط‌شده برای وی پخش شده و بدون اینکه فرد متوجه باشد درگیر قبوض بالا می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها