موج

معاون اقتصادی استاندار کرمانشاه:

هدایت حاتمی گفت: دولت با حمایت بخش خصوصی می‌تواند گام‌های مهمی را در راستای جذب سرمایه و توسعه استان بردارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، معاون اقتصادی استانداری کرمانشاه در مراسم کلنگ زنی پروژه کارخانه آلیاژ سیلیکون_منیزیم که با حضور سرمایه‌گذاران چینی در شهرک صنعتی اسلام‌آباد غرب صورت گرفت، اظهار داشت: کرمانشاه در غربی‌ترین نقطه ایران است و موقعیت بسیار ویژه‌ای دارد و به تعبیر استاندار کرمانشاه، این استان بهشت سرمایه‌گذاری ایران نام دارد.

حاتمی در ادامه ابراز داشت: ایران و چین دو کشور دوست و برادر هستند و زمینه‌های همکاری خوبی را دارند، چین یک کشور قدرتمند در دنیا و ایران هم یک قدرت بزرگ منطقه‌ای سیاسی و اقتصادی با برنامه‌ریزی‌هایی که حدود ۲۰ سال پیش تاکنون آغاز کرده، محسوب می‌شود.

وی تأکید کرد: طی یک ماه اخیر دو سرمایه‌گذاری در سطح استان توسط چینی‌ها انجام‌شده و این روند روبه رشد قطعاً بیانگر این مهم خواهد بود که در آینده‌ای نزدیک همکاری‌ها و همچنین سرمایه‌گذاری‌های منطقه‌ای بیشتری با کشور چین در کرمانشاه عملیاتی گردد.

هدایت حاتمی در پایان خاطرنشان ساخت: پروژه کارخانه آلیاژ سیلیکون_منیزیم از این بابت مهم است که حضور سرمایه‌گذاران خارجی را در کرمانشاه شاهد هستیم و با کمک مدیران استان، بخش خصوصی، خانه صنعت، تشکل‌های اقتصادی و ... سعی خواهیم کرد که در کنار جذب سرمایه‌گذاران داخلی نگاه ویژه‌ای هم به سرمایه‌گذاران خارجی داشته باشیم چراکه تجربه ثابت کرده است وقتی پای سرمایه‌گذاران به یک منطقه باز شود، مقدمه حضور سرمایه‌گذاران جدید نیز فراهم می‌گردد.

پروژه اسلام‌آباد غرب

اسلام‌آباد غرب ظرفیت‌های لازم جذب سرمایه‌گذار را دارد

در ادامه فرماندار اسلام‌آباد غرب گفت: طی صحبت‌هایی که صورت گرفته قرار شده که از ظرفیت نیروهای بیکار و جویای کار شهرستان در سرمایه‌گذاری‌هایی که در شهرستان اسلام‌آباد غرب انجام می‌گیرد، استفاده شود.

جهانبخش حیدری اظهار داشت: مجموعه‌ای که در شهرک صنعتی اسلام‌آباد پیش‌بینی‌شده 66 هکتار است که در فازهای بعدی پروژه اگر مسئولین همکاری‌های لازم را انجام دهند، قطعاً ظرفیت توسعه و گسترش را نیز خواهد داشت.

وی افزود: ضمن اینکه شهرستان اسلام‌آباد به لحاظ مرکزیتی که در غرب استان دارد هم به‌راحتی به بازار عراق دسترسی دارد و از طرفی وجود مسافت کم با مرکز استان کریدور شمال به جنوب، دارای شرایط مطلوبی است و می‌تواند شرایط و بستر لازم برای سرمایه‌گذاری در این شهرستان فراهم کند.

حیدری در پایان تأکید کرد: توقعی که ما از سرمایه‌گذار داریم این است که در افق زمانی که پیش‌بینی‌شده، پروژه کارخانه آلیاژ سیلیکون_منیزیم نهایی شده و به بهره‌برداری رسیده و مدار تولید و صادرات قرار گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها