موج

مدیر کل دامپزشکی کردستان خبر داد:

مدیر کل دامپزشکی کردستان از کشف 7 هزار و29 مورد تخلف در سراسر استان کردستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، مجتبی ورمقانی ظهر امروز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: در 9 ماه منتهی به آذر امسال حدود هفت هزار و 29 مورد تخلف در جریان 99 هزار و 26 مورد بازدید از تمام مراکز عرضه این استان محرز شده که در نتیجه آن برای 265 واحد که تخلفات مکرر داشتند پرونده تخلف تشکیل شده است.

مدیر کل دامپزشکی کردستان در ادامه افزود: این واحدها شامل مرکز عرضه و رستوران، 24 مرغداری، یک داروخانه دامپزشکی و یک درمانگاه دامپزشکی در مناطق مختلف این استان است.

وی با اشاره به اینکه این اقدام‌ها در جریان بازدیدهای بهداشتی انجام شده است، افزود: نیروهای ستادی این اداره کل به صورت مستمر از مراکز عرضه فرآورده‌های خام دام و طیور و مراکز تهیه غذای آماده و رستوران‌ها در تمام شهرستان‌ها بازدید و با هر گونه موارد تخلف برابر قانون برخورد می‌کنند.

مدیرکل دامپزشکی کردستان گفت: در 9 ماه منتهی به آذر امسال 76 واحد عرضه مواد پروتئینی بدلیل انجام تخلفات بهداشتی و عرضه یا نگهداری مواد غیر بهداشتی با حکم مقام قضایی پلمب شدند.

وی با بیان اینکه 76 واحد پلمب شده نیز در راستای پیگیری این پرونده ها به سرانجام رسیده است، گفت: همچنین 124 فقره از کل تعداد پرونده‌های تشکیل شده به صورت تعزیراتی بوده و 141 مورد نیز به مرحله رسیدگی در دادسرا رسیده است.

ورمقانی از شهروندان خواست در صورت مشاهده موارد مشکوک در خصوص فرآورده های خام دامی مراتب را از طریق سامانه پیغام گیر 1512 اداره کل دامپزشکی کردستان اطلاع رسانی کنند تا در کوتاهترین زمان به موضوع و تخلف احتمالی رسیدگی شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها