موج
کدخبر : ۳۰۹۹۹۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-309997

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم:

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: یکی از اولویت‌های سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری توسعه فضای سبز جنگلی در حاشیه شهر است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، پیام جوادیان با اشاره به اینکه توسعه فضای سبز جنگلی در قم از اهمیت بسیاری برخوردار است، اظهار کرد: باتوجه به شرایط اقلیمی و جغرافیایی استان قم توسعه بوستان‌های جنگلی در حاشیه شهر در دستورکار سازمان فضای سبز شهرداری قرار گرفته است.

وی با تأکید بر لزوم مدیریت منابع آب در شهر قم افزود: شهر قم با توجه به مشکلات کم‌آبی و هزینه بالای انتقال آب از سد دز نیازمند مدیریت دقیق آب و منابع آب بوده و باید ضمن توسعه فضای سبز شهر قم به این نکته نیز توجه ویژه‌ای شود.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از تکمیل لوله‌گذاری و اجرای سیستم آبیاری تحت فشار بوستان ولایت و عرصه‌های فضای سبز جنگلی حاشیه عوارضی تهران تا پایان سال خبر داد و تصریح کرد: با توجه به اقدامات انجام‌ شده در سه سال گذشته  اجرای شبکه آب و توسعه درختکاری و همچنین تغییر شیوه آبیاری سنتی به  آبیاری  تحت‌فشار در این عرصه تا پایان سال تکمیل می‌شود.

جوادیان مساحت عرصه لوله‌گذاری شده در محدوده مذکور را در حدود 250 هکتار اعلام و خاطرنشان کرد: در بوستان ولایت و عرصه فضای سبز جنگلی حاشیه بزرگراه تهران بیش از 60 هکتار درختکاری شده و باز کاشت عرصه‌های قدیمی نیز در حال انجام است.

وی افزایش راندمان و بهره وری از آب و افزایش کیفیت فضای سبز را یکی نتایج اجرای سیستم آبیاری تحت‌فشار دانست و گفت: کاهش هزینه‌های نگهداری از فضای سبز یکی دیگر از نتایج استفاده از سیستم آبیاری تحت‌فشار در عرصه‌های سبز است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها