موج

مدیر پیشگیری از وقوع جرم دادگستری همدان:

مدیر پیشگیری از وقوع جرم دادگستری همدان، ضمن اعلام این خبر که با تور های گردشگری غیر مجاز برخورد می‌شود، عنوان کرد: برگزارکنندگان تورهای مذکور هیچ گونه مجوز رسمی و قانونی از مبادی ذیربط اخذ نکرده‌اند و اقدام آنان در برگزاری تور غیرقانونی است.

 به گزارش خبرگزاری موج همدان، حسین عسگری،  مدیر پیشگیری از وقوع جرم دادگستری همدان ، ضمن اشاره به این خبر که اخیرا تعدادی از افراد سودجو با تبلیغات در فضای مجازی نظیر شبکه‌های اینستاگرام و تلگرام اقدام به برگزاری تورهای گردشگری غیرمجاز مسافرتی تحت عناوینی نظیر طبیعت‌گردی، کویرگردی، کوه‌پیمایی می‌کنند، عنوان کرد: در راستای رعایت مقررات قانونی و با توجه به فقدان ضابطه مشخص در برگزاری این قبیل تورها و به منظور حمایت از تورهای مسافرتی مجاز که ضوابط و مقررات قانونی را رعایت می‌کنند، با هدایت و راهبری این معاونت شناسایی و برخورد با تورهای غیر مجاز در دستور کار دستگاه‌های متولی ساماندهی گردشگری قرار می‌گیرد.

وی همچنین اظهار داشت: برگزارکنندگان تورهای مذکور هیچ گونه مجوز رسمی و قانونی از مبادی ذیربط اخذ نکرده‌اند و اقدام آنان در برگزاری تور غیرقانونی است.

وی گفت:در راستای رعایت مقررات قانونی و با توجه به فقدان ضابطه مشخص در برگزاری این قبیل تورها و به منظور حمایت از تورهای مسافرتی مجاز که ضوابط و مقررات قانونی را رعایت می‌کنند، با هدایت و راهبری این معاونت شناسایی و برخورد با تورهای غیر مجاز در دستور کار دستگاه‌های متولی ساماندهی گردشگری قرار می‌گیرد.

مدیر پیشگیری از وقوع جرم دادگستری همدان به شهروندان همدانی توصیه کرد ضمن پرهیز از انجام سفر توسط تورهای غیرمجازی، به منظور پیشگیری از وقوع جرم و نیز تامین امنیت فردی از تورهای مجاز استفاده نمایند و والدین نیز از شرکت فرزندان خود در این برنامه‌ها خودداری کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها