موج

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان یزد؛

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان یزد گفت: فرهنگ‌سازی مناسبی در زمینه اشتغال و اولویت‌های آن در جامعه صورت نگرفته و مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای به‌صورت عرضه‌محور فعالیت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، امیرسعید مصباح مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان یزد در دیدار با فرماندار اردکان در خصوص آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای در شهرستان اردکان و تهیه سند همکاری در این زمینه بحث و تبادل نظر کرد.

وی اضافه کرد: این مسئله از وظایف ذاتی مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای است و دولت در این زمینه نقش تسهیل‌گری و تنطیم‌کنندگی دارد.

این مسوول تصریح کرد: فرهنگ‌سازی مناسبی در زمینه اشتغال و اولویت‌های آن در جامعه صورت نگرفته و مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای به‌صورت عرضه‌محور فعالیت می‌کنند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان یزد ادامه داد: سند آموزش و اشتغال شهرستان اردکان در آینده طراحی و برای تصویب و اجرا به شورای مهارت استان یزد ارسال می‌شود.

مصباح اظهار امیدواری کرد استان یزد در سال ۱۴۰۰ به قطب مهارت کشور تبدیل و اولین مسابقه ملی مهارت در این استان برگزار شود.

فرماندار اردکان نیز اظهار داشت: با توجه به رشد جمعیتی شهرستان و توسعه صنایع، نیاز به آموزش نیروهای تخصصی و مهارت‌آموزی بیش از هر زمانی احساس می‌شود.

بهروز شهابی‌زاد با ابراز تأسف از این‌که در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی معمولاً مهارت‌ها آموزش داده نمی‌شوند؛ تأکید کرد: مهارت‌های مورد نیاز در شهرستان باید احصا و آموزش‌ها تقاضا محور شود.

وی با اعلام آمادگی مبنی بر همکاری همه‌جانبه در زمینه پیوند مدیران صنایع و مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای تصریح کرد: نقش همه دستگاه‌ها در زمینه ایجاد اشتغال تبیین و ابلاغ می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها