موج
کدخبر : ۳۰۷۸۹۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-307897

حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی:

نماینده ولی فقیه در هرمزگان با بیان اینکه تنها ۱۰ درصد پهنای باند در اختیار پیام رسان های داخلی است، گفت: باید ظرفیت ایجاد شده برای پیام رسان های خارجی به پیام رسان های داخلی منتقل شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، در خطبه نماز جمعه این هفته بندرعباس در جمع نمازگزاران گفت: با توجه به استفاده دشمن از فضای مجازی کشور و ایجاد فساد در جامعه، لازم است در این حوزه مستقل شویم.

وی افزود: باید ظرفیت ایجاد شده برای پیام رسان های خارجی به پیام رسان های داخلی منتقل شود.

حجت الاسلام عبادی ادامه داد: نباید منتظر وقوع بحران ماند و آنگاه برای جلوگیری از آسیب اینترنت را قطع کرد، باید نسبت به این وضعیت تاسف خورد، ۹۰ درصد پهنای باندی که هزینه می کند در اختیار پیام رسان های خارجی بوده و سهم داخلی ها تنها ۱۰ درصد است.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان افزود: مصوبه حمایت از پیام رسانه‌های داخلی داریم ولی نسبت به آن ها بی مهری می‌کنیم، اکنون ۲۶ میلیون کاربر ایرانی از پیام رسان های خارجی استفاده می‌کند.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده تصریح کرد: این وضعیت فریاد سرمایه‌گذاران در این بخش را بیرون آورده  سایر دولت‌ها و کشورها به سمت استفاده از پیام رسانه‌های داخلی رفته‌اند که چین نمونه بارز آن است و لذا از پیام رسانه‌ای خارجی آسیب بسیاری دیدیم‌ و باید به این موضوع توجه کنیم.

وی با تبریک ۱۶ آذر روز دانشجو خاطرنشان کرد: دانشجویان نقش مهمی در پیشبرد اهداف کشور دارند و در همه مراحل حساس کشور با درایت عمل کرده اند.

امام جمعه بندرعباس با اشاره به پدیده طلاق در جامعه، اظهار کرد: برای جلوگیری از این پدیده باید خانواده به محیطی سالم تبدیل شود.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی با اشاره به نقش جامعه، نظام آموزشی در تربیت انسان را بسیار موثر دانست و خواستار توجه ویژه به این حوزه شد، اضافه کرد: خانواده‌ها باید مانع ازدواج‌های اجباری شوند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان ازدواج‌های تحمیلی را از دیگر دلایل طلاق در جامعه دانست و عنوان کرد: خانواده ها باید شرایط را برای ازدواج آسان فراهم کنند اما ازدواج اجباری به هیچ وجه زیبنده نیست.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی عنوان کرد: تضاد‌های فرهنگی و عقیدتی بین زوجین نیز عامل مهمی در افزایش طلاق در جامعه است و باید قبل از ازدواج به این موضوع توجه شود.

وی در پایان گفت: رعایت حقوق شرعی زن و شوهر موجب تقویت بنیان خانواده می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها