موج
کدخبر : ۳۰۷۸۴۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-307844

مرضیه فرشاد:

مدیر کل بهزیستی استان اصفهان گفت: برگزاری این جشنواره توانای و‌ پتانسیل افراد معلول را به جامعه‌ ثابت می کند و البته مسئولیت افراد متصدی را بالاتر می برد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، مرضیه فرشاد اظهار داشت: مهمترین  وظیفه ما در قبال این قشر اجرای قانون جامعه معلولان است.

 دبیر اجرایی جشنواره با اشاره به اینکه امسال این برنامه با روز جهانی معلول مقارن شده است گفت: این جشنواره برای گرامیداشت افراد دارای معلولیت و شناساندن توانایی، رشد و ارتقای آنان در زمینه های مختلف فرهنگی و اجتماعی می باشد.

منصور گلناری در ادامه از نهادها و سازمان هایی که در اجرای این برنامه نقش آفرینی داشتند تشکر کرد  و گفت: امیدواریم  که همه نهادهای مرتبط از اینگونه برنامه ها حمایت مادی و معنوی خود را به عمل آورند تا شاهد برپایی باشکوه تر این قبیل رویدادها باشیم

وی  از تاسیس پایگاه خبری معلولان خبر داد و ابراز امیدواری کرد در آینده‌ای  نزدیک پایگاه خبری معلولان تحت عنوان "توان نگار" شروع به ‌فعالیت می کند.

گلناری با بیان اینکه  تک تک‌ ما از مردم تا مسوولین وظیفه داریم به این قشر توجه جدی نشان دهیم، اظهار داشت: یکی از شاخصه های رشد در جوامع پیشرفته ‌شرایط زندگی معلولان آن جامعه است، بالا بودن آسایش و رفاه این قشر با پیشرفت بهتر جامعه تاثیر مستقیم دارد.

 وی افزود: اگر چه در کشور ما در این رابطه کارهای زیادی صورت گرفته اما هنوز بدهکاری ما به این قشر بسیار است این بدهکاری به‌ویژه در مسائل فرهنگی نمود دارد

 دبیر اجرایی دومین جشنواره معلولان در ادامه گفت: امسال داوری اثرات رسیده از جامعه معلولان  با آثار افرادی که دارای معلولیت نیستند به‌صورت همتراز برگزار شد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد جشنواره های بعدی با حمایت بهتر ارگانها با قدرت بیشتر برگزار گردد.

 مسوول داوری جشنواره گفت سطح کمی و کیفی آثار نسبت به سال گذشته ارتقا پیدا کرده و جشنواره دوم از کیفیت بالایی بهره‌مند است مشروط بر آنکه معلولان همواره در فکر ارتقای سطح علمی و بالا بردن اطلاعات خود در زمینه تخصصی باشند.

صادق هادی در ادامه گفت:  بررسی آثار نشان از آن دارد که خون تازه امید در رگ عرصه های رسانه ای تزریق شده مروری بر آثار رسیده معلولان ما را به این نکته رهنمون می کند که این قشر تشنه و شایسته حضور عمیق در عرصه رسانه ای هستند و انتظار می رود نقش دستگاههای متولی در این زمینه پررنگ تر شود.

هادی در ادامه به آثار ارسالی در حوزه های مختلف فیلم، کلیپ مقاله اجتماعی، عکس، پوستر شعر، داستان کوتاه، تیتر، طنز، گفتگو،مصاحبه، کاریکاتور اشاره کرد و گفت: جشنواره این دوره از غنای مطلوب‌تری برخوردار است.

 او با اشاره به اینکه آثار از بیش از بیست استان کشور به دبیر خانه ارسال شدند گفت: کل آثار دریافتی ۶۳۵ اثر است و ۱۲۹ نفر در این عرصه شرکت داشتند و شرکت کننده های دارای معلولیت ۹۵ نفر بودند که شامل ۵۲ زن و ۴۳ مرد می باشند و شرکت کنندگان فاقد معلولیت که شامل ۱۹ زن و ۱۵ مرد هستند در میان معلولان ۵۸ اثر از افراد  آسیب نخاعی، ۱۴ نفر نابینا ، ۲۲ نفر ناشنوا و ۶ نفر کم توان ذهنی شرکت کردند.

وی گفت: لازم به ذکر است بعضی شرکت کننده ها دارای چند معلولیت هستند کل برگزیدگان در تمام بخش‌ها ۵۹ نفر بود که از این میان افراد معلول ۴۱ اثر برگزیده را به خود اختصاص دادند و ۱۸ اثر هم مربوط به افراد فاقد معلولیت بود .

مسوول داوری جشنواره در پایان افزود: امیدواریم جشنواره فوق بتواند علاوه توانمند سازی معلولان بر احقاق حقوق شهروندی آنان نیز تلاش کند.

به گزارش موج، دومین جشنواره معلولان  با همت باشگاه خبرگزاری "توان نگار" برگزار شد. هدف از برگزاری این جشنواره،  تداوم فعالیت ها‌  در حوزه فرهنگی است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها