موج
کدخبر : ۳۰۷۵۴۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-307548

ابوالقاسم الماسی:

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری همدان با اشاره به اینکه عدم توجه دستگاه‌های دولتی به موضوع اطلاع‌رسانی موجب فاصله بین دولت و مردم شده است، گفت: مدیر به اطلاع رسانی شفاف و دقیق از طریق روابط عمومی باور ندارد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، ابوالقاسم الماسی، مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری همدان، روز سه‌شنبه در شورای اطلاع رسانی استانداری همدان با اشاره به  اطلاع رسانی شفاف و دقیق از طریق روابط عمومی، افزود: در شرایطی که همه افراد تبدیل به رسانه شدند، مجموعه دستگاه اطلاع رسانی و مدیران روابط عمومی تاثیرگذاری لازم را ندارند.

وی با بیان اینکه مدیریت افکار عمومی در فضایی که همه افراد به یک رسانه تبدیل شدند کار بسیار سخت و دشواری است گفت: در این میان توجه نکردن دستگاه های دولتی به موضوع اطلاع رسانی و افکار عمومی موجب فاصله بین دولت و مردم شده است.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری همدان اظهار داشت: کم کاری مسئولان نسبت به شفاف سازی اطلاعات موجب جایگزین شدن و انعکاس اطلاعات منفی شده چرا که نگاه برخی مسئولان به مساله اطلاع رسانی سطحی است.

الماسی ادامه داد: دنیای کنونی به عنوان دنیای ارتباطات، تبدیل به دهکده جهانی شده و هر کس به یک رسانه تبدیل شده به گونه ای که با کسب و انعکاس اخبار، فضای افکار عمومی مردم را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وی گفت: با آسیب شناسی دقیق این موضوع نیاز به اصلاح برخی مولفه ها ضروری دارد که نمونه بارز آن تقویت جایگاه روابط عمومی ها است چرا که نگاه مدیران به روابط عمومی ها تنها به انجام کارهای روزمره ختم می شود و مدیر به اطلاع رسانی شفاف و دقیق از طریق روابط عمومی باور ندارد.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری همدان ادامه داد: در این صورت، مدیر در زمینه تامین اعتبار، نیرو و تجهیزات برای روابط عمومی کاری نمی‌کند چراکه مدیر به اقناع افکار عمومی در این برهه حساس اعتقادی ندارد.  

الماسی ادامه داد: بسیاری از رسانه ها از  مدیران سبقت گرفته اند به گونه ای که نمی توان به آنها رسید چرا که آنها منتظر مدیر نماندند و  انتشار اخبار غیر واقعی و جذاب مردم را به خود جلب کردند.

وی گفت: فعالان در حوزه اطلاع رسانی نسبت به، به روز بودن ذهن، فکر و تولید محتوا و قالب جدید کم کاری می کنند چراکه شماری از این افراد تخصص و توان کار در روابط عمومی را ندارند.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری همدان بیان کرد: نیازمند نیروهای توانمند با سواد رسانه ای بالا برای تولید محتوای دقیق با هدف حل مشکلات هستیم.

الماسی افزود: وقتی عقبه اطلاع رسانی از جمله روابط عمومی و مجموعه رسانه ضعیف عمل می کنند و به روز نیستند و با پیشرفت ارتباطات و تکنولوژی جلو نرفتند در این صورت شورای اطلاع رسانی نمی تواند تاثیر گذار باشد چرا که لازمه تاثیر گذاری بر افکار عمومی و سیاستگذاری دقیق همراه بودن نیروها است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها