موج

با پایان فصل برداشت صید میگو؛

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان از پایان فصل صید میگو و صید بالغ بر هزار و ۴۱۰ تن میگو از آب های هرمزگان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، محمد جوانمرد معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان با بیان این که در صیدگاه‌های استان هرمزگان فصل صید میگو از یازدهم مهرماه آغازشده است، گفت: خوشبختانه در مجموع فصل صید میگو امسال رضایت‌بخش بوده است.

وی افزود: امسال حدود ۱۷۹ فروند شناور صیادی با بیش از دوهزار و ۱۴۸ نفر صیاد در فصل صید میگوی ۹۸ مشارکت دارند.

جوانمرد با بیان اینکه خوشبختانه از پیش بینی های انجام شده برای میزان صید میگو امسال جلو بوده ایم تصریح کرد: صیدگاه میگوی هرمزگان از شهرستان سیریک و شهرستان میناب تا سواحل منطقه تولا واقع در شمال شهرستان قشم را شامل می شود.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان تصریح کرد: از این میزان صید بالغ بر ۱۰۳۳ تن میگوی درشت و حدود ۳۷۷ تن میگوی سر تیز بوده است.

وی استفاده از مشارکت تعاونی‌های صیادی میگو گیر برای تقویت حفاظت منابع، حضور منظم و به‌موقع نیروهای حفاظت منابع و انجام گشت‌های هدفمند، بازدید منظم کارشناسان صید و کارشناسان پژوهشکده از عملیات صید شناورها و جلوگیری از صید شناورها در شب و ساعات خارج از زمان تعیین‌شده را از اهم اقدامات مدیریتی انجام‌شده برای مدیریت بهتر فصل صید میگو خواند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها