موج
کدخبر : ۳۰۳۹۸۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-303986

سردار اباذر سالاری خبر داد؛

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان عنوان کرد: اردوی راهیان نور زمینه آشنایی دانش آموزان با تلاش های ایثارگران و رزمندگان را فراهم می سازد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، سردار اباذر سالاری فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان  درمراسم افتتاحیه اردوهای راهیان نور دریایی گفت: در صفحات تاریخ پر از حماسه‌ ملت ایران در دوران هشت سال دفاع مقدس، به شهدایی برمی‌خوریم که شجاعت، دلاوری، ایمان و اخلاص آنان هر انسان آزاده‌ای را به تفکر و کٌرنش وا می‌دارد و شهدای دریایی از ویژگی خاصی برخورداربودند چرا که ایثارگری این بزرگواران در راستای حفاظت از مرزهای آبی و کیان این مرز و بوم بوده و حتی پلاکی هم از آن بزرگواران یافت نشده است.

سردار اباذر سالاری افزود : یکی از بزرگترین برنامه های مشترک سپاه پاسداران و آموزش وپرورش که هرساله شاهد اجرای آن هستیم اردوهای راهیان نور دریایی است که زمینه آشنایی دانش آموزان با رشادت های ایثارگران و رزمندگان را فراهم می کند.

وی ادامه داد: در دوره کنونی که جوانان و بخصوص دانش‌آموزان مورد هجمه های جدی دشمنان قرار گرفته اند و ایمن سازی دانش آموزان از هر طریقی لازم و ضروری است، اردوهای راهیان نور می‌تواند در این مسیر فرهنگی تاثیر زیادی داشته باشد.

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) تاکید کرد اگر امروز شاهد از بین رفتن وقار وهیمنه آمریکا وانگلیس در دریاهستیم مرهون رشادت های رزمندگان و شهدای عزیز است که به ما درس ایستادگی آموختند.

سالاری درپایان گفت، همکاری خوبی در راستای برگزاری اردوهای راهیان نوردانش آموزی از لحظه حرکت تا برگشت صورت گرفته است و سپاه این آمادگی را دارد که برای سرفصل های درس آمادگی دفاعی با آموزش و پرورش همکاری لازم را داشته باشد.

موسی دادی زاده مدیر کل آموزش و پرورش استان هرمزگان نیز دیگر سخنران این مراسم بود که ضمن گرامیداشت یاد و خاطره 36000 شهید دانش آموز کشور بالاخص 171 شهید دانش آموز استان هرمزگان، اردوهای راهیان نور را برای دانش آموزان یک کار فرهنگی با ارزش و اثرگذار دانست.

موسی دادی زاده با اشاره به اینکه یکی از اهداف دستگاه تعلیم و تربیت براساس تدوین سند تحول آموزش و پرورش این است که دانش آموزانی تربیت شوند که به حیات طیبه برسند و برای این منظور تمام ساحت های دانش آموزان باید پرورش یابد، ابراز کرد، دستگاه آموزش و پرورش در اهداف، مسائل تربیتی، فعالیت ها، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و همکاری ادارای و ستادی، نزدیک ترین مجموعه به سپاه بوده است.

وی درادامه از اعزام پنج هزار دانش آموز استان هرمزگان به اردوهای راهیان نور سال تحصیلی جاری سخن گفت و افزود: از تعداد پنج هزار دانش آموز دختر و پسر اعزامی به راهیان نور، تعداد سه هزار دانش آموز به مناطق جنوب و دو هزار دانش آموز نیز به راهیان نور دریائی جزایرهرمز و لارک اعزام که مرحله اول آن تا 20 آذر و مرحله دوم آن بعد از امتحانات نوبت اول برگزار خواهند شد.

مدیرکل آموزش وپرورش استان هرمزگان در پایان گفت: اردوهای راهیان نور در دو مرحله برگزار و دانش آموزان پسر به اردوهای دریایی و دانش آموزان دختر به اردوهای جنوبی اعزام می شوند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها