موج
کدخبر : ۳۰۰۶۸۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-300687

علی صالحی خبر داد؛

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از آزادی یک زندانی محکوم به قصاص پس از 5 سال حبس، با جلب رضایت اولیای دم، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، علی صالحی  رئیس کل دادگستری استان هرمزگان، از آزادی زندانی محکوم به قصاص در بندرعباس خبرداد و گفت: این پرونده قتل پس از 5 سال و با جلب رضایت اولیای دم منجر به صلح و سازش شد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در خصوص جزئیات این پرونده اظهار داشت: آبانماه 1393 با کشف جسدی در خودروی سواری پارک شده در بلوار ساحلی بندرعباس، پرونده‌ای با موضوع قتل عمدی در دادسرای عمومی و انقلاب این شهرستان تشکیل شد و با بررسی موضوع توسط بازپرس و مأموران انتظامی، در کمتر از ۴۸ ساعت، متهم دستگیر و در تحقیقات اولیه به قتل اقرار کرد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان تصریح کرد: پس از صدور کیفرخواست در دادسرا و ارجاع پرونده به دادگاه کیفری استان هرمزگان، با توجه به اقرار صریح قاتل به ارتکاب جنایت و درخواست قصاص توسط اولیای دم، حکم به قصاص نفس صادر شد که رأی مذکور در شعبه بیست و نهم دیوان عالی کشور تأیید و ابراء شد.

صالحی از آزادی زندانی محکوم به قصاص خبر داد و تشریح کرد: با توجه به قطعیت حکم قصاص نفس، پرونده به منظور اجرا در اختیار واحد اجرای احکام کیفری بندرعباس قرار گرفت و با تلاش مسئولین قضایی استان و تشکیل جلسه با اولیای دم پس از جلب رضایت آن ها، در نهایت لحظاتی پیش از اجرای حکم منجر به صلح و سازش شد و این جوان 26 ساله پس از تحمل 5 سال حبس از قصاص رهایی یافت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها