ناصر شریفی:

نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: به بهانه مبارزه با قاچاق کالا و ارز، به هیچ وجه نباید معیشت مرز نشینان و سواحل نشینان به خطر افتد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، ناصر شریفی رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان، در بازدید اعضای فراکسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مجلس شورای اسلامی از بندر شهید رجایی، بیان کرد: به بهانه مبارزه با قاچاق کالا و ارز، به هیچ وجه نباید معیشت مرز نشینان و سواحل نشینان به خطر بیفتد.  

این نماینده مجلس ضمن اشاره به این موضوع که قاچاق بلیه ای است که اقتصاد و امنیت کشور را تهدید می کند، افزود: مراد از قاچاق، آن قاچاق سازمان یافته و هدفمندی است که رونق تولید را با چالش مواجه می سازد و عزم همه دستگاه های متولی ونظارتی وقضائی برای برخورد با پدیده شوم این نوع قاچاق جزم و جدی است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در ادامه اظهار داشت: اما با کمال تاسف شاهد برخورد قاطع با مردمانی هستیم که برای امرار معاش و سیر نمودن شکم زن و فرزند خود چند بسته مواد غذایی یا چند کیسه برنج و یا اقلامی ناچیز از لوازم خانگی جهت مصارف شخصی خود از شهر به روستا جابه جا می کنند، که این برخورد، معیشت مردم این مناطق را به زحمت و سختی انداخته است و باید تدابیری اندیشیده شود تا ارتزاق این مردمان مرز نشین به خطر انداخته نشود.

وی در پایان با اشاره به بازدید میدانی فراکسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز از گمرک شهید رجائی، گفت: تلاش های موثری توسط گمرک ایران برای کاهش خلا های بروز قاچاق از جمله نصب دستگاه پیشرفته ایکس ری انجام شده و اراده همه این عزیزان این است که این معضل به حداقل برسد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها