موج
کدخبر : ۲۹۹۸۷۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-299879

استاندار کردستان:

استاندار کردستان ضمن برحذر داشتن شوراهای استانها از بخشی نگری به مشکلات استانها، اظهار داشت:شوراها مشکلات استانها را به صورت جامع ببینند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، بهمن مرادنیا ظهر امروز شنبه در دیدار رئیس شورای عالی استان‌ها و جمعی از نمایندگان شوراهای اسلامی استان کردستان، دولت و شوراهای شهر و روستا را خدمتگزار مردم دانست و افزود: دولت در حد توان نسبت بە ایجاد زیر ساخت‌ها و امکانات اقدام خواهد کرد اما شوراها نیز باید در این راستا کمک حال دولت باشند.

استاندار کردستان بە اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستاها توصیه کرد دولت را برای ماندگاری و مهاجرت معکوس مردم به روستاها و ایجاد تولید و اشتغال یاری کنند.

وی با بیان اینکە دولت در برخی از روستاها اقدام بە ایجاد همە امکانات و زیر ساخت‌ها کردە ولی با رشد منفی جمعیت و مهاجرت بی رویه مواجه هستیم، اظهار داشت: در حال حاضر تولید و اشتغال از مهمترین مسائلی است کە باید بە آن پرداختە شود چرا کە این مسالە عامل ماندگاری مردم در روستاها است.

استاندار کردستان به عدیده بودن مشکلات و افزایش سطح انتظارات مردم اشاره کرد و یادآور شد: وضعیت کشور بە گونەای نیست کە پاسخگوی برآوردە کردن این حجم از نیازها باشد البته شوراها نباید در مسائل استان بخشی‌نگر باشند بلکه باید مشکلات استان را به صورت جامع ببینند و در این راە با ارائە پیشنهادهای موثر بە حل مشکلات کمک کنند.

وی اضافه کرد: برخی از شهرهای استان لوازم و کالاهای مورد نیازشان را از دیگر استان‌ها تهیە می‌کنند، بنابراین شوراها مردم را تشویق بە خرید از تولیدات استان خود کنند کە این امر بە رونق تولید در داخل کمک خواهد کرد.

استاندار کردستان به خرید گوجە فرنگی از کشاورزان استان نیز اشاره کرد و گفت: تعاون روستایی به صورت تضمینی گوجە فرنگی را از قرار هر کیلو 10 هزار ریال خریداری می کند که تاکنون نیز هفت هزار تُن از این محصول را خریداری کرده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها