موج
کدخبر : ۲۹۲۵۴۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-292548

نوید احمدی:

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان گفت: مدارس نوساز در هرمزگان، از پایه 6 ابتدایی، از زیر ساخت های هوشمند سازی برخوردار هستند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، نوید احمدی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان در نشست مشترک با مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان، با اصحاب رسانه، ضمن قدردانی و تبریک روز خبرنگار، در خصوص مدارس نوساز در هرمزگان، بیان کرد: هرمزگان مهر امسال را  با 73 فضای آموزشی جدید، شروع خواهد کرد.

وی گفت: این 73 مدرسه با 274 کلاس درس در هفته دولت امسال افتتاح خواهد شد.

احمدی با اشاره به اینکه بیشترین پروژه ها در 3 شهرستان در حال ساخت است، اضافه کرد: بیشترین تعداد پروژه ساخت مدارس در سه شهرستان بندرعباس با 18 مدرسه، میناب 11 مدرسه و بستک با 10 مدرسه، بوده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان به چالش های موجود در حوزه فضای آموزشی در این استان اشاره کرد و گفت: بیش از 650 مدرسه غیر استاندارد در استان وجود دارد که از این تعداد  220 مدرسه تخریب شده است و مابقی به مرمت و بهسازی نیاز دارند.

احمدی ضمن بیان این که هرمزگان امسال برای اولین بار میزبان همایش مدرسه سبز خواهد بود، خاطرنشان کرد: اردوگاه دانش آموزی با مساحت بیش از 3 هکتار، در جزیره هرمز در حال ساخت است.

وی درخصوص هوشمندسازی مدارس استان هرمزگان، اضافه کرد: مدارس نوساز، از پایه 6 ابتدایی از زیر ساخت هوشمند سازی برخوردار هستند و اقداماتی نیز در جهت هوشمندسازی مدارس قدیمی صورت گرفته است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان در پایان به انعقاد تفاهم نامه بین وزیر آموزش و پرورش و استاندار هرمزگان اشاره کرد و گفت: با بهره گیری از ظرفیت های هرمزگان 100 مدرسه احداث می شود که ساخت این تعداد مدرسه در تعهد نوسازی مدارس کشوراست.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها