موج
کدخبر : ۲۸۵۹۵۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-285950

دبیر اجرایی برنامه زیرسایه خورشید خبر داد:

دبیر اجرایی برنامه زیرسایه خورشید از اجرای برنامه های دهه کرامت در 8 شهرستان، ۳ بخش و ۲۵ روستای استان، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، رضا مرتضایی، دبیر اجرایی برنامه زیرسایه خورشید در جمع خبرنگاران، با اشاره به اجرای برنامه های دهه کرامت در 8 شهرستان استان همدان، اظهار داشت: خادمان رضوی متشکل از یک مبلغ، دو خادم و یک مداح ۱۸ تیرماه با پرواز همدان مشهد با پرچم امام رضا وارد همدان شده و به مدت پنج روز و در قالب دوکاروان در همدان خواهند بود.

 

اجرای برنامه های دهه کرامت در 8 شهرستان استان همدان

مرتضایی عنوان کرد:  مرتضایی گفت: ۱۴۰ عنوان برنامه در دهه کرامت در ۸ شهرستان و ۳ بخش سرکان و قهاوند و صالح اباد برگزار می شود.

وی افزود: در سال گذشته با ورود خادمان ۸ زندانی جرایم غیرعمد با نام رضا و با هماهنگی اداره کل زندان ها ازاد شدند که امسال نیز این برنامه اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به  برنامه های دهه کرامت، ادامه داد: دیدار با آیت‌الله موسوی اصفهانی، امام جمعه، دیدار با خانواده اهدای عضو، حضور در روستاهای محروم قهاوند، بازدید از بیماران بیمارستان بعثت، بهشتی و فاطمیه به صورت محدود، حضور در منزل آتش‌نشان خدمت، خانه سالمندان، دارالایتام، غبارروبی گلزار شهدا، دیدار با خانواده مدافعان حرم بخشی از برنامه‌های همدان خواهد بود.

 مرتضایی تأکید کرد: در روز ۲۱ تیرماه خادمان به ملایر می‌روند و حضور در منزل پزشک زرتشتی، در روز ۲۲ با حضور در پادگان قدس و زندان مرکزی و بعدازظهر درشهرستان فامنین و روز ۲۳ در شهرستان تویسرکان بخشی دیگر از برنامه‌های خدام خواهد بود.

وی افزود: همایش خادم‌یاران در روز ۲۳ تیرماه و شرکت بیش از ۳۰۰۰ خادم‌یار در حسینیه امام، حضور در منزل شهید طلبه قاسمی، حضور در نماز جمعه، حضور در مراسم از تجلیل پاکبانان پاک‌دست توسط شهرداری، حضور در منزل خانواده تازه شیعه شده در همدان بخش دیگری از برنامه است. 

دبیر اجرایی برنامه زیرسایه خورشید با اشاره به  برنامه های دهه کرامت، تأکید کرد: مردمی بودن شاخصه اصلی برنامه‌های این دهه خواهد بود که در برگزاری برنامه‌ها عمق بخشی و کیفیت بخشی در اولویت خواهد بود.

 

ثبت نام ۴۲۰۰ خادم یار در استان همدان

معاون هماهنگ کننده دفتر آستان قدس رضوی گفت: دفتر آستان قدس رضوی با نیت گسترش شعاع خدمت از مشهد تا سایر نقاط کشور ایجاد شده و در استان همدان نیز از دی ماه ۹۵ آغاز به فعالیت کرده است. 

مجتبی کمالی بااشاره به حوزه های فعالیت این مجموعه، عنوان کرد: حوزه فرهنگی، محرومیت‌زدایی، خادم یاری ووقف و نذر از حوزه های این نهاد است.

 معاون هماهنگ کننده دفتر آستان قدس رضوی با اشاره به برخی از اقدامات انجام شده، بیان کرد: در حوزه محرومیت‌زدایی تعداد ۶۰ هزار و ۴۹۰ خدمت در طول این مدت انجام شده است و اعزام زائر اولی و محروم نیز ۷ هزار و ۲۲۴ مورد، اشتغال و کارافرینی ۶۲ مورد، توزیع غذای حضرتی ۱۳۱۰مورد، مشاوره ۳۹۶ مورد، توزیع بسته‌های غذایی ۹ هزار و ۴۲۱ مورد، توزیع لوازم‌التحریر ۴ هزار و ۹۲۳ مورد، عیادت و دلجویی از ایتام ۵۶۱ مورد، توزیع گوشت قربانی رضوی ۳ هزار و ۱۰۹ مورد، دیدار با خانواده شهدا ۴۲۹ مورد، توزیع پوشاک ۱۱۰ مورد، خرید جهیزیه ۹۶ مورد و اعطای تسهیلات قرض الحسنه به ۲۰۵ صورت گرفته است.

وی با اشاره به  برنامه های دهه کرامت و اقدامات انجام شده در حوزه وقف و نذر نیز تأکید کرد: بیش از یک میلیارد و ۳۰۹ میلیون تومان کمک به نیازمندان صورت گرفته است که ۵۰ درصد از سوی خیرین استانی و مابقی از سوی دفتر آستان قدس رضوی بوده است. 

کمالی افزود: تعداد ۴۲۰۰ خادم یار در این مدت در آستان قدس ثبت نام کردند که ۱۸۷ نفر از آنها موفق به دریافت شیفت در حرم شدند و ۶۷۷ مورد شیفت خدمت انجام شده است.

وی با اشاره به آغاز دهه کرامت، عنوان کرد: بیشتر هزینه‌های اجرای مراسم دهه کرامت از ظرفیت خادم یاران استان انجام شده است. 

معاون فرهنگی آستان قدس رضوی نیز گفت: افتخار داریم که امام رئوف و مهربانی در کشور داریم.

محمدصالح یوسفی با اشاره به  برنامه های دهه کرامت و اقدامات انجام شده در دفاتر نمایندگی آستان در استان‌ها، تصریح کرد: بعد از تشکیل دفاتر نمایندگی در استان‌ها اقدامات زیادی انجام شده به طوری که اولین افرادی که دراستان‌های سیل زده حضور یافتند خادمان امام رضا بودند و خدمات زیادی در این استان‌ها انجام شده است.

وی به برنامه های معاونت فرهنگی آستان قدس اشاره و تصریح کرد: معاونت فرهنگی در حوزه‌های ورزشی، تبلیغی، هنر، مداحی، خانواده، محصولات فرهنگی، جوانان، وقف کتاب، نوجوانان توسعه زیارت و تشکل بانوان فعال است. 

وی با اشاره به اجرای برنامه های دهه کرامت، ادامه داد: امسال به دلیل چهلمین سال انتخاب مقام معظم رهبری به عنوان رهبر کشور و سالروز قیام گوهرشاد برنامه‌های دهه کرامت متفاوت‌تر از سال‌های گذشته برگزار می‌شود. 

یوسفی افزود: در ۹ شهرستان استان همدان برنامه‌های ویژه‌ای درنظر گرفته شده که با جشن و سرور مؤمنانه برگزار خواهدشد.

وی ادامه داد: جشن بزرگ امام رضا در ۲۳ تیرماه در میدان امام با حضور آحاد مردم و مسئولان برگزار می‌شود و برنامه رواق در مجتمع شهید اوینی با موضوعاتی همچون اشنایی نوجوانان با کتاب‌های موضوع امام رضا، ایستگاه‌های هنری از جمله سرود و تئاتر خیابانی، ایستگاه‌های تبلیغی که به شبهات جوانان و نوجوانان پاسخ داده شود، ایجاد غرفه کودکان خدمت رسانی پزشکان مستقر برای ویزیت رایگان جز شاخص‌ترین برنامه‌ها خواهد بود. 

این مقام مسئول با اشاره به  برنامه های دهه کرامت، عنوان کرد: برنامه‌های بانوان نیز در این دهه با عنوان "معصومه های بهشت"، نشست برهان با هدف نقش حضور مؤثر بانوان در جامعه و اجرای جشنواره کارآفرینی بانوان برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: برنامه اصلی دهه کرامت، برنامه زیرسایه خورشید است که برای روستاهایی که دارای پتانسیل هستند نیز برگزار خواهد شد.  

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها