مدیرکل زندان های استان اصفهان خبر داد

مدیرکل زندان های استان اصفهان ازاحداث بازداشتگاه موقت در زندان مرکزی اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، اسدالله گرجی‌زاده در جمع اصحاب رسانه به مناسبت هفته قوه قضاییه گفت: بازداشتگاه موقت  در زندان مرکزی اصفهان  با ظرفیت ۸۰۰ نفر احداث می شود.

 وی افزود: با  احداث این بازداشتگاه موقت زندانی دیگر به صورت مستقیم وارد زندان نمی‌شود و پس از یک ماه در صورت عدم تعیین تکلیف از این بازداشتگاه به زندان مرکزی منتقل می‌شود.

گرجی زاده بیان داشت: استان اصفهان 6.3 درصد ورودی زندانیان کشور را دارد که در 15 زندان و بازداشتگاه نگهداری می‌شوند.

کاهش 13 درصدی زندانیان در اصفهان

 وی با اشاره به کاهش 13 درصدی زندانیان نسبت به مدت مشابه گفت: امسال 4 هزار زندانی با عفو از جانب مقام معظم رهبری آزاد و 3 هزار زندانی هم عفو شدند.

مدیرکل زندان‌های استان اصفهان افزود: 88 درصد زندانیان استان اصفهان بومی  و 12 درصد غیر بومی، 59 درصد متأهل و 41 درصد مجرد و 3 درصد نیز زن هستند.

گرجی زاده تصریح کرد:  38 درصد زندانیان به جرم مواد مخدر، 26 درصد به دلیل سرقت و 11 درصد به دلیل محکومیت مالی در زندان هستند.

وی در ارتباط با فعالیت‌های فرهنگی در زندان بیان کرد: دو هزار و ۱۶۹ زندانی حافظ یک تا سی جزء از قرآن هستند که تعدادی از آنها حتی سواد خواندن و نوشتن نداشتند.

گرجی زاده افزود: همچنین هزار و 1۶۶ نفر از زندانیان در حال تحصیل  از مقطع ابتدایی تا دبیرستان در زندان هستند که بدین منظور 5 مدرسه در سطح زندان‌های استان وجود دارد.

مدیرکل زندان‌های استان اصفهان در مورد اشتغال زندانیان گفت: 7هزار و ۲۹۴ نفر در زندان مشغول کار و دو هزار و ۴۷۳ اشتغال مولد و 2 هزار و ۴87 نفر اشتغال نشسته  در زندان ایجاد شده است.

کسب مقام اول زندان اصفهان در حرفه آموزی و آموزش زندانیان

وی ادامه داد: در بحث آموزش و حرفه آموزی زندان اصفهان مقام اول کشور را داراست که در این ارتباط ۱۰ هزار و ۵۸۸ نفر در دوره‌های آموزشی و صنایع دستی و مهارتی شرکت کردند.

گرجی زاده با اشاره به اینکه  5 درصد زندانیان مجرمان حرفه‌ای هستند، گفت: نتایج آزمایشات اولیه نشان می‌دهد  ۷۰ درصد افراد تازه وارد به زندان‌های اصفهان اعتیاد دارند.

وی همچنین در خصوص تعداد زندانیان آزاد شده در ماه مبارک رمضان بیان داشت: ۱۴۵ زندانی با بدهی 23 میلیارد تومان با کمک خیرین و مردم آزاد شدند که ۱۵ میلیارد آن از طریق گذشت شکات تامین شد.

مدیرکل زندان‌های استان اصفهان گفت: در سه ماهه اول امسال ۱۱۴ آزادی مشروط داشتیم و  6 هزار و ۹۱۹ نفر نیزبه مرخصی رفتند که از این تعداد ۹۱۷ نفر به مرخصی پایان حبس رفتند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها