شهردار سنندج با بیان اینکه مراحل پایانی پروژه بلوار 36 متری دگایران در حال احداث است گفت: این بلوار بزودی به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، حشمت الله صیدی در این ارتباط اظهار داشت: جاده اصلی مسیر دگایران یکی از مسیرهای بسیار نا ایمن بود  که بعضاً شاهد بروز تصادفات در این مسیر بودیم.

شهردار سنندج عنوان کرد: در راستای اجرای طرح تفصیلی شهر سنندج و تامین دسترسی یکی از مهم ترین محورهای ارتباطی به مرکز شهر و همچنین با هدف اتصال بلوار توحید به جاده ساحلی عملیات احداث بلوار 36 متری دگایران در دستور کار این شهرداری قرار گرفت.

وی گفت: بلوار 36 متری دگایران دارای طول 900 متری و در دو لاین رفت وبرگشت که عرض سواره رو این بلوار 5/11 متر بوده و دارای دو پیاده رو 5/4 متری  است.

صیدی عنوان کرد: کاهش تصادفات و افزایش سطح ایمنی در مسیر عبور و مرور، کاهش ترافیک، کاهش زمان سفرهای درون شهری و  ارتقاء سیما و منظر شهری از دیگر اهداف احداث پروژه بلوار 36 متری دگایران بوده است.

وی عنوان کرد: این پروژه به دلیل برخی مشکلات مدتی روند اجرایی آن متوقف شده بود که خوشبختانه با رفع مشکل روند اجرایی آن از سرگرفته شد.

 صیدی با بیان اینکه مراحل پایانی  تکمیل بلوار 36 متری دگایران در حال اجرا است گفت: بزودی این بلوار به بهره برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به انجام بیش از 11 هزار مترمربع آسفالت در این پروژه  تاکید کرد: تا کنون عملیات آسفالت ریزی لاین رفت به اتمام رسیده وآسفالت  410 مترمربع از لاین برگشت نیز آسفالت شده است.

شهردار سنندج در نهایت ابراز امیدواری کرد: با بهره برداری از این پروژه در آینده نزدیک شاهد کاهش بار ترافیکی مسیر، سهولت در تردد ساکنان و دسترسی سریع و آسان شهروندان به هسته مرکزی شهر باشیم.