موج
کدخبر : ۲۷۸۰۵۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-278059

مدیرعامل آب وفاضلاب شهری کردستان خبر داد:

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب شهری کردستان با بیان اینکه 3 تصفیه خانه فاضلاب در دست ارتقا هستند، گفت: 5 تصفیه خانه دیگر نیز مراحل ساخت را طی می کنند که دو واحد آن آماده بهره برداری است.

 محمدحسین محمدی در گفتگو با خبرگزاری موج کردستان ،اظهار کرد: در حال حاضر تصفیه خانه های شهرهای سنندج، سقز و مریوان با هدف افزایش توان کمی و سطح کیفی در دست ارتقاء قرار دارند.

وی افزود: 5 تصفیه خانه نیز در شهرهای دیواندره، دهگلان، و کامیاران در دست ساخت هستند؛ ضمن آنکه کار ساخت دو تصفیه خانه فاضلاب شهرهای بیجار و یاسوکند هم به پایان رسیده و آماده افتتاح هستند. 

مدیرعامل آب وفاضلاب شهری کردستان در ادامه تصریح کرد: این طرحها اهداف مختلفی را در حوزه اقتصادی و اجتماعی دنبال می کند که از جمله اهداف اجتماعی آن می توان به حفاظت از محیط زیست و جلوگیری از آلودگی منابع آب خاک و هوا، ارتقاء سطح بهداشت و سلامت عمومی، جلوگیری از آلودگی سفره آبهای زیرزمینی، جلوگیری از مصرف فاضلاب خام جهت کشاورزی و بهبود مسائل زیباشناختی سطح شهر، اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه اقتصادی نیز اثرات اجرای طرح تصفیه خانه فاضلاب شهر بیجار، افزایش رفاه عمومی و سطح زندگی، تبدیل هزینه های سنگین درمان به هزینه های اندک پیشگیری، تزریق پساب به آبخوان های اطراف برای تغذیه سفره آبهای زیرزمینی، تبدیل آب از چرخه یکبار مصرف و مخرب به چرخه چندبار مصرف و سازنده، درآمدزایی و ایجاد اشتغال و ایجاد زمینه توسعه آینده شهر است.

 محمدی یادآور شد: در حال حاضر 6 تصفیه‌‌ خانه فاضلاب در شهرهای مختلف استان فعال است و 70 درصد فاضلاب جمع آوری شده را تصفیه می کنند که آب تصفیه شده این واحدها برای مصارف آبیاری فضای سبز، صنایع و دیگر امور مورد استفاده قرار می ‌گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها