موج
کدخبر : ۲۷۷۸۱۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-277815

سید سعید شاهرخی در آیین معرفی اعضای ستاد انتخابات استان همدان مطرح کرد:

استاندار همدان در آیین معرفی اعضای ستاد انتخابات استان همدان ضمن معرفی رییس و اعضای ستاد انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی استان همدان، سلامت انتخابات را موجب افزایش مشارکت مردم دانست.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، سید سعید شاهرخی، استاندار همدان، روز شنبه در آیین معرفی اعضای ستاد انتخابات استان همدان ضمن اشاره به سلامت انتخابات و افزایش مشارکت مردم اظهار داشت: در انتخابات ملاک عمل، رفتار و جهت گیری ها هستند که یکی از آنها مشارکت حداکثری مردم است. 

 

سلامت انتخابات و افزایش مشارکت مردم 

شاهرخی اضافه کرد: نظام مردم سالاری دینی بر پایه مشارکت جامعه بنیان نهاده شده و خواسته و ناخواسته در داخل و خارج از کشور نگاه ها به صندوق های رای است. 
استاندار همدان افزود: مقبولیت از نظام را نیز در صندوق های رای معرفی کرده ایم بنابراین میزان حضور مردم در انتخابات حایز اهمیت است و در این راستا باید اولین اصل مورد توجه زمینه سازی برای حضور حداکثری مردم باشد. 

 

قانونمندی از ارکان انتخابات

شاهرخی یکی دیگر از ارکان انتخابات را قانونمندی عنوان کرد و گفت: انتخابات دارای الزاماتی است که مجریان و ناظران باید آن را ملاک عملشان قرار دهند و هیچ کسی حق ندارد سلیقه خود را اعمال کند. 
وی بیان کرد: سلامت انتخابات و صیانت از آرای مردم باید به گونه ای باشد که مردم اعتماد داشته باشند و بدانند از رای آنها صیانت می شود و در این صورت شاهد افزایش مشارکت مردم در انتخابات خواهیم بود. 
استاندار همدان بر رقابتی بودن انتخابات نیز تاکید کرد و گفت: باید شرایط نقش آفرینی همه سلیقه ها، گروه ها، احزاب و زمینه مشارکت حداکثری در انتخابات با رعایت چارچوب قوانین فراهم شود. 
وی از اعضای ستاد انتخابات خواست هر ماه سه جلسه برگزار کرده و با نزدیک شدن به انتخابات این نشست ها هفتگی شود تا هماهنگی لازم بین تمامی ارکان انتخابات فراهم باشد. 

 

معرفی اعضای ستاد انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی استان همدان

در این آیین رییس و اعضای ستاد انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی است معرفی و بر این اساس «مصطفی آزادبخت» معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان به عنوان رییس و «ابوالقاسم الماسی» دبیر ستاد شدند.
همچنین محمدعلی محمدی رییس کمیته امنیت، محمود علیپور مدیرکل ثبت احوال به عنوان دیگر عضو ستاد انتخابات، محمدحسن میرزایی به عنوان رییس کمیته فناوری اطلاعات، سیدمحمدرضا میرصفدری رییس کمیته مالی و پشتیبانی، اسدالله عباس زاده رییس کمیته حراست و استعلامات، احسان شهابی رییس کمیته امور حقوقی و اسدالله ربانی‌مهر به عنوان رییس کمیته اطلاع رسانی منصوب شدند.
استاندار همدان روز شنبه در آیین معرفی اعضای ستاد انتخابات استان همدان ضمن اشاره به سلامت انتخابات و افزایش مشارکت مردم اظهار داشت: در انتخابات ملاک عمل، رفتار و جهت گیری ها هستند که یکی از آنها مشارکت حداکثری مردم است. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها