موج
کدخبر : ۲۷۵۷۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-275728

رئیس سازمان جهاد کشاورزی اردبیل خبر داد؛

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: پیش بینی می شود امسال بیش از 560 هزار تن گندم در استان اردبیل خریداری شود.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، خلیل نیکشاد امروز در گردهمایی هماهنگی خرید تضمینی گندم در سالجاری اظهار کرد: پیش بینی می شود در سالجاری میزان خرید گندم از مرز 560 هزار تن بیشتر باشد که از این میزان 450 هزار تن خرید تضمینی این محصول استراتژیک و مهم صورت خواهد گرفت.

وی بیان کرد: زراعت گندم در حال حاضر مراحل رشد رویشی خود را سپری می کند به همین دلیل می بایست نهایت دقت در سمپاشی مزارع بر علیه علفهای هرز و بیماریهای احتمالی به دقت انجام گیرد تا بتوانیم بیشترین میزان محصول در واحد سطح را از مزارع گندم برداشت نمائیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل بیان کرد: با توجه به اینکه شرایط تحریم تحمیلی از سوی بیگانگان را سپری می کنیم به همین دلیل می بایست نهایت دقت را در کاهش ضایعات برداشت گندم توسط کمباین ها داشته باشیم از هم اکنون تمهیدات لازم به منظور جلوگیری از برداشت مزارع توسط کمباین های دارای نقص فنی و از رده خارج اندیشیده شده است .

نیکشاد در ادامه سخنان خود افزود : با توجه به بارندگی های فصل بهاره که در سراسر استان شاهد آن بودیم خوشبختانه مزارع گندم در مناطق  شمالی وجنوبی و مرکزی از وضعیت مطلوب و ایده آلی برخوردار است ولی با توجه به افزایش احتمالی درجه حرارت توام با رطوبت در روزهای آتی می بایست نهایت دقت و مراقبت از مزارع بعمل آید تا در صورت بروز پاتوژنهای قارچی وانواع زنگ ها جلوی خسارت آنها گرفته شود .

وی در ادامه سخنان خود افزود:این سازمان در کنار سازمان غله و تعاون وروستایی ارتباط تنگاتنگی خواهند داشت تا گندم بموقع و با رعایت اصول فنی خرید شود و مشکلی در انبار داری و حمل و غیره بوجود نیاید .

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها