موج
کدخبر : ۲۷۴۱۹۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-274194

در نشست خبری مطرح شد:

خیران شهرستان سرعین با راه‌اندازی مجمع خیرین مدرسه‌ساز و تا به امروز در یکسال گذشته بیش از 8 میلیارد ریال برای احداث مدرسه در این شهرستان هزینه کردند.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، نشست خبری رئیس، مدیرعامل و اعضای مجمع خیرین مدرسه‌ساز شهرستان سرعین و مدیریت آموزش و پرورش این شهرستان با حضور خبرنگاران در اداره آموزش و پرورش سرعین برگزار شد.

در این جلسه گزارشی از فعالیت مجمع خیرین مدرسه ساز و آموزش و پرورش شهرستان سرعین در یکسال گذشته و در رابطه با ساخت و تجهیز و ایمن‌سازی مدارس گزارش ارائه شد.

یک سوم مدارس شهرستان سرعین توسط خیران احداث شده است

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان سرعین در این جلسه اظهار داشت: از جمله مدارسی که با کمک اولیاء و خیران شهرستان سرعین در قالب فعالیت مجمع خیرین مدرسه‌ساز شهرستان سرعین احداث شده می‌توان به مدرسه 4 کلاسه جامی و مدرسه 2 کلاسه شهید صیامی روستای گنزق اشاره کرد.

مسعود موسی‌زاده گفت: احداث دبیرستان 3 کلاسه مستقل روستای شایق و نیز شروع احداث مدرسه مستقل 3 کلاسه روستای آتشگاه نیز از جمله اقدامات خیران شهرستان برای احداث مدرسه است.

وی افزود: احداث آزمایشگاه شفا با مشارکت مجمع خیرین مدرسه‌ساز شهرستان و با هزینه‌کرد بالغ بر 400 میلیون ریال و راه‌اندازی کارگاه کامپیوتری دبیرستان شهید عباسی با اعتبار 700 میلیون ریال نیز توسط مجمع و به همت خیران شهرستان به انجام رسیده است.

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان سرعین تصریح کرد: پژوهش‌سرای دانش‌آموزی سبلان و تکمیل مسجد مدرسه فضیلت نیز در دست اقدام می‌باشد.

موسی‌زاده بیان کرد: تعهدی که خیران مدرسه‌ساز شهرستان سرعین در اولین جشنواره خیران مدرسه‌ساز شهرستان برای مشارکت در امر مدرسه‌سازی اعلام کرده بودند، حدود 5 میلیارد ریال بود که حتی 35 درصد بیشتر از این مبلغ یعنی بیش از 8 میلیارد ریال توسط خیران هزینه شده است.

حذف کانکس‌ها از روستاها

مدیر آموزش و پرورش شهرستان سرعین نیز در این جلسه‌ اظهار داشت: شورای آموزش و پرورش و مجمع خیرین مدرسه ساز دو بال مهم پیشرفت در حوزه تعلیم و تربیت هستند و خوشبختانه مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان نیز عملکرد بسیار مطلوب داشته است.

حسین محرمی گفت: در شهرستان سرعین خیران همیشه پیش‌قدم بودند و این پیش‌قدمی تا حدی است که 100 درصد اراضی مدارس آموزش و پرورش سرعین اهدایی خیران است و آموزش و پرورش سرعین ریالی از بابت این زمین‌ها هزینه نکرده است.

وی افزود: هدف اداره آموزش و پرورش شهرستان سرعین محرومیت‌زدایی از کلاس‌های درس و کیفیت‌ بخشی به آموزش است که دومین جشنواره خیران مدرسه‌ساز شهرستان اردبیل را نیز با هدف ایمن‌سازی مدارس برگزار خواهیم کرد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان سرعین تصریح کرد: مهم‌ترین حذف کانکس‌ها از روستاها بوده که در حال حاضر تنها یک روستا در شهرستان سرعین از کانکس به عنوان مدرسه استفاده می‌شود که این کانکس هم جزء کانکس‌های استاندارد و ایمن بوده و سعی داریم در اولین فرصت تمامی کانکس‌ها را با احداث مدرسه حذف کنیم.

محرمی بیان کرد: جدایی هنرستان‌ها از دبیرستان‌ها، توسعه کمی و کیفی پیش‌دبستانی‌ها، بحث ارتقای نهضت سواد آموزی و ریشه کن شدن بی سوادی، جذب بازماندگان از تحصل و شناسایی دانش آموزان بی بضاعت نیز از دیگر اهداف مهم آموزش و پرورش سرعین می‌باشد.

دومین جشنواره خیران مدرسه ساز سرعین 2 اردیبهشت برگزار می‌شود

مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان سرعین نیز در ادامه اظهار داشت: آموزش و پرورش سرعین و مجمع خیرین مدرسه ساز تعامل و همکاری مناسبی با یکدیگر در رابطه با بحث مدرسه سازی دارند و تا به امروز تمامی فعالیت‌های به صورت مرتب انجام شده است.

حاتمی گفت: جلسات مجمع همیشه و به طور منظم برگزار می‌شود و تمام سعی ما بر این است که بتوانیم مشکلات در رابطه با احداث مدرسه را حل کرده و از خیران کمک بگیریم.

وی افزود: در کیفیت بخشی به مدارس نیز اقدامات خوبی انجام گرفته و قطعا ایمن‌سازی مدارس هم مورد توجه مجمع می‌باشد.

مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان سرعین تصریح کرد: دومین جشنواره خیران مدرسه ساز سرعین 2 اردیبهشت برگزار می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها