موج
کدخبر : ۲۷۲۴۳۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-272434

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از تردد دریایی 4 میلیون و 659 هزار نفر سفر در هرمزگان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «الله مراد عفیفی‌پور» پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به رشد 11 درصدی تردد های دریایی نسبت به مورد مشابه سال پیش، اظهار داشت: از 25 اسفند ماه سال گذشته تا پانزدهم فروردین سال جاری 4 میلیون و659  هزار نفرسفر مسافر و گردشگر وارد هرمزگان شدند.

وی افزود: 3 میلیون و 710 هزار سفر با بیش از 4 درصد رشد و 949 هزار مسافر و گردشگر با حدود 16 درصد رشد تردد دریایی داشته‌ایم که 32 هزار و 445 تردد دریایی، 100 هزار تردد شناور گردشگری با 24 درصد رشد، 581 هزار تردد خودرویی از سرزمین اصلی به جزایر داشتیم. 

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به اینکه از اوایل مهرماه مراحل و شرایط  پذیرش میهمانان نوروزی آغاز و آماده‌سازی می‌شود و در تعطیلات نوروزی به اوج می‌رسد، گفت: 119 شناور با ظرفیت 5900 صندلی مسافری و ظرفیت حمل 2080 خودرو در ایام طرح نوروزی که از 15 اسفند آغاز شده بود، خدمات‌رسانی کردند. 

عفیفی‌پور با بیان اینکه 24 تیم همیار ناجی نیز در 24 ایستگاه در سواحل و جزایر  به مسافران خدمات‌رسانی کردند، گفت: در مجموع 800 نفر در تیم‌های مختلف امداد و نجات، بازرسی، ناجی، همیارناجی حضور داشتند. 

وی از فعالیت 40 فروند شناور خدماتی در ایام تعطیلات نوروزی خبر داد و گفت: خودروهای آتش‌نشانی و آمبولانس نیز به‌صورت 24 ساعته در بنادر حضور داشتند. 

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به اینکه در این مدت، بیش از 7 هزار نفر تردد دریایی  به جزیره هرمز داشتیم، افزود: 100 ساعت تعطیلی بنادر به دلیل شرایط جوی در 20 روز تعطیلات نوروزی در استان داشتیم. 

عفیفی پور خاطرنشان کرد: آمادگی برای حمایت برای توسعه گردشگری و مسافربری دریایی با پرداخت تسهیلات صفر درصد به بخش خصوصی داریم که اولین شناور و اسکله گردشگری در بندرعباس احداث می‌شود و در قشم نیز گردشگران دریایی بخش خصوصی جذب شده‌اند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها