موج
کدخبر : ۲۷۲۴۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-272425

در سال گذشته انجام شد؛

مدیرکل گمرکات کرمانشاه گفت: سال گذشته بیش از دو میلیارد و 907 میلیون دلار کالا به وزن پنج میلیون و 896 هزار تن از گمرکات و بازارچه‌های مرزی استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر شد است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، خلیل حیدری از رشد 44 درصدی صادرات کالا از طریق گمرکات کرمانشاه در سال گذشته خبر داد و افزود: از این میزان صادرات بیش از یک میلیارد و 701 میلیون دلار با وزن بیش از سه میلیون و 978 هزار تن در گمرکات کرمانشاه، پرویز خان، خسروی و پاوه اظهار و صادرشده که این میزان هم نسبت به سال 1396 ازنظر ارزش 79 درصد و ازنظر وزن 52 درصد افزایش داشته است.

مدیرکل گمرکات کرمانشاه عمده کالاهای صادراتی از طریق گمرکات استان را لوازم خانه‌داری و پاکیزگی از مواد پلاستیکی عنوان کرد و افزود: گوجه‌فرنگی تازه یا سرد کرده، سیب‌زمینی محفوظ شده به‌جز در سرکه یا جوهر سرکه یخ نزده، نایلون پلاستیکی رولی، انواع کاشی دیواری، پیاز و موسیر، خیار و خیارترشی تازه یا سرد کرده، کولرهای آبی خانه، مصنوعات پلاستیکی شامل انواع ورق و پالت، کیسه نایلونی، رول نایلونی به‌صورت یک‌لایه چاپ‌شده، گرانول پلی‌اتیلن و... از دیگر کالاهای صادرشده از طریق مرزهای کرمانشاه است.

وی بیشتر کالاهای صادراتی را به کشور عراق عنوان کرد و افزود: سایر گمرکات کشور نیز در این مدت حدود یک میلیارد و 205 میلیون دلار کالا را با وزن یک‌میلیون و 918 هزار تن از طریق مرزهای استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر کرده‌اند که این میزان نیز نسبت به سال 1396 ازنظر ارزش 12 درصد و از حیث وزن نیز پنج درصد رشد داشته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها