موج
کدخبر : ۲۶۹۹۲۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-269923

موج گزارش می دهد؛

مهتاب بازوند شاعره لرستانی به دلیل نارسایی حاد کلیوی در بیمارستان شهید رحیمی خرم آباد بستری است و به پیوند فوری کلیه نیازمند است.

به گزارش خبرگزاری موج لرستان، چند روز پس از برگزاری آئین بزرگداشت مقام هنری مهتاب بازوند بانوی غزل لرستان نگذشته بود که خبر رسید مهتاب در بیمارستان شهید رحیمی خرم آباد بستری است.

خبرنگار موج خود را به بیمارستان شهید رحیمی رساند تا موضوع را به طور میدانی بررسی کند. کادر درمانی علت بستری شدن این شاعره لرستانی را نارسایی حاد کلیوی اعلام کردند و گفتند که به دلیل دیالیز طولانی مدت، کلیه دیگر توان انجام دیالیز را هم ندارد و ممکن است مهتاب، غزل خداحافظی را بسراید.

از پزشکان حاضر، هزینه کلیه پیوندی را جویا شدیم که در پایان مشخص شد با رعایت تمام شرایط و ضوابط، بیش از 100 میلیون تومان نیاز است تا مهتاب به زندگی فردی و هنری بازگردد، صد میلیون تومانی که تامین آن برای من نگارنده و مهتاب سخت و دشوار است و شاید برای برخی، هزینه یک میهمانی چند نفره.

اینک اما چشم هنرمندان لرستانی به عزم جدی مسوولین و همت خیرین سلامت دوخته شده تا مهتاب را به زندگی عادی و عاری از درد و رنج بازگردانند.

شاعره ای که به عنوان یک زن، آنچنان حسین ابن علی(ع) را شناخت که در شعری آورد:

عالی‌ترین حماسه منظوم کائنات / روح بلند سوره تکویر و نازعات/ بت های کعبه بار دگر صف کشیده اند/ از فتنه غریب هبل تا فریب لات/ یا رود رود داغ تو را گریه می کنم/ یا واحه واحه می روم از نیل تا فرات/ اینک به پاس یاری آن بیکران سرخ/ ای نخل های ماریه قد قامت الصلات.

حال مگر می شود یک زن لرستانی را که حدود 20 سال پیش، بی آنکه توان مالی رفتن به زیارت مرقد مطهر اباعبدالله را داشته باشد، چنین وصف کرده آن مرد مردستان کربلا را تنها گذاشت. هان ؟ مگر می شود ؟!.

بیایید او را که مثل شخصیت شعر آدم برفی اش هر روز در حال ذوب شدن است، تنها نگذاریم. او باید سالها بماند و برایمان بسراید، بسراید، بسراید.

مدیران و خیرین لرستان به پرونده پزشکی مهتاب ورود کنند

علی ایحال انتظار می رود تا استاندار لرستان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و خیرین استان لرستان به موضوع ورود کنند و تا دیر نشده، با تامین هزینه پیوند کلیه، مهتاب بازوند را به زندگی عادی برگردانند.

خبرگزاری موج پیشاپیش از همراهی همه خیراندیشان تقدیر و تشکر کرده، و همت بلندشان را می ستاید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها